OKÜ, Sanayide koordinasyon ofisi açtı

Osmaniye Valiliğinin himayesinde gerçekleştirilecek olan Osmaniye İş Geliştirme Merkezi Projesi kapsamında Üniversite- Sanayi İşbirliği Koordinasyon Ofisi açıldı.
Güncel 18.02.2022 19:06:00 0

Osmaniye Valiliğinin himayesinde gerçekleştirilecek olan Osmaniye İş Geliştirme Merkezi Projesi kapsamında Üniversite- Sanayi İşbirliği Koordinasyon Ofisi açıldı. 
Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Osmaniye İş Geliştirme Merkezi binasında hizmete giren ofisin açılışına OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörü ve aynı zamanda Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, OKÜ öğretim üyeleri,   İŞGEM Müdiresi Bilgen Gaye Yalpa, İŞGEM içerisinde yer alan firma temsilcileri, OSB temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.  
Açılış töreninde söz alan Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun; “Üniversite-Sanayi Koordinasyon Ofisi'miz ile OKÜ ve sanayi firmaları arasında araştırma ve geliştirmeye dayalı işbirliklerinin kurulmasını ve geliştirilmesini, Üniversitemizin bilimsel kaynaklarını sanayiye aktararak, bunun ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmayı, fikir aşamasındaki ve mevcut projelerin hızlı bir şekilde sanayiye yönlendirilmesini, farklı ölçeklerdeki firmaların teknik ihtiyaçlarını gereken Ar-Ge, inovasyon çalışmalarına yönlendirerek, Üniversitemizdeki akademik araştırmacılar ile sanayiyi bir araya getirmeyi ve böylece sürdürülebilir iş birliklerini sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin sanayi sektörünün içinde yenilikçi fikirler üretme noktasında daha etkin olacaklarını ve sanayi kuruluşları ile daha güçlü bağlar kuracaklarını düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte Üniversitemiz öğrencilerinin ve mezunlarının sanayi firmalarının çeşitli projelerinde yer alabilmeleri için çalışmalarımızı ve işbirliklerimizi artıracağız. Böylelikle hem sanayinin insan kaynakları ihtiyacına hemde öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz. 
Bugün  burada  Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinasyon Ofisi'mizin kurulmasında emeği geçen; Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Koordinatörümüz  Doç. Dr. Bülent Yanıktepe'ye kordinasyon ofisimiz ekibinde yer alan Üniversitemiz öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Hacer İçen, Dr. Öğr. Üyesi Burak Güher, Dr. Öğr. Üyesi Sertaç Arı, Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ordu, Öğr. Gör. Nihat Kaya, Öğr. Gör. Osman Alaman, Öğr. Gör. Tennur Kısakürek Parlak'a ve Osmaniye İŞGEM Müdiresi Bilgen Gaye Yalpa'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.
OKÜ