Dr. Gök'ün adı son ders yaptığı sınıfa verildi

Ders anlattığı sırada kalp krizi geçirerek vefat eden Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim üyelerinden Dr. Murat Gök'ün adı son defa ders anlattığı dersliğe verildi.
Güncel 25.05.2022 11:15:00 0

Ders anlattığı sırada kalp krizi geçirerek vefat eden Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim üyelerinden Dr. Murat Gök'ün adı son defa ders anlattığı dersliğe verildi. Merhum Öğretim Üyesi Gök, dualarla anıldı.
18.05.2022 tarihinde öğrencilerine ders anlattığı sırada aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede vefat eden OKÜ Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün ismi, Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun’un talimatı ve OKÜ senatosunun kararıyla Fen Edebiyat Fakültesi’nde son ders yaptığı dersliğe verildi.
Merhum hocayı anmak üzere son ders verdiği Fen Edebiyat Fakültesi’ndeki dersliğin önünde toplanan çok sayıda akademisyen ve öğrenciler ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün ismini yaşatmak istediklerini ifade ederek, “Hocamız çok sevdiğimiz, çok değer verdiğimiz bir arkadaşımızdı,  maalesef kaybettik. Üstelik görevi başında hayatını kaybetti,  bir anlamda görev şehidi oldu.  Gerçekten herkesin sevdiği değer verdiği, herkesle güzel iletişimi olan bir arkadaşımızdı ve çok çalışkandı. Osmaniye için Üniversitemiz için çok önemli bir kayıp ancak takdiri ilahi. Bize düşen arkadaşımızın adını yaşatmak, onu unutmayacağız. Bu maksatla da senato üyelerimiz ile aldığımız karar neticesinde, son ders yaptığı dersliğe onun adını vermeyi uygun gördük. Biz de bundan sonra arkadaşımızın ismini burada yaşatacağız. Bildiğiniz üzere bilim insanları öldükten sonra da eserleri ile birlikte yaşıyorlar. Hocamızın da birçok eseri var. Kendisi bizim kalbimizde, üniversitemizde yaşamaya devam edecek.  Kıymetli hocamıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve Üniversitemiz camiasına da tekrardan baş sağlığı diliyorum.” dedi.
Dr. Gök'ün ruhuna okunan Fatiha’nın ardından Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ve beraberindekiler Öğretim Üyesi Murat Gök dersliğini ziyaret ederek öğrencilere başsağlığı diledi.
OKÜ