15 Temmuz Doğa Yürüyüşü düzenlendi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla Karaçay Şelalesi'ne doğa yürüyüşü düzenlendi.
Güncel 13.07.2021 09:20:00 0

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla Karaçay Şelalesi'ne doğa yürüyüşü düzenlendi.
Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ve OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un da bulunduğu yürüyüşe Garnizon Komutanı ve 39.MKNZ. P. TUG. K.YRD. T. Albay Gürsel Kanca, Vali Yardımcıları Adem Yılmaz ve Metin Arslanbaş, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kürşat Hazar ve öğretim üyeleri ile öğretim elemanları ve üniversite personeli katıldı.
Yürüyüş öncesinde Zorkun Yaylası Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda bir araya gelen il protokolüne yemek ikramı yapıldı. Ardından bu anlamlı programın düzenlemesinden dolayı OKÜ Rektör Uzun’u ve ekibini tebrik ettiklerini ifade eden Vali Yılmaz’a Karaçay yürüyüşünün yapılacağı alanda Uzun tarafından Türk bayrağı takdim edildi. Daha sonra Uzun ve beraberindekiler ODAK üyelerinin rehberliğinde Karaçay Şelalesi’ne yürüyüş gerçekleştirdi.
OKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kürşat Hazar konuşmasında şunları söyledi, “Bugün bizim için çok anlamlı bir gün. Bu anlamlı yürüyüşe en anlamlı katkıyı sağlayan Sayın Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz’a ve üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’a teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle kara günleri bizlere göstermesin. şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi.
Rektör Uzun ise “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan için, bayrak için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi. OKÜ