Aydın Osmaniye Gazetesi

ÖLÜ DİRİLİR Mİ? DİRİLMEZ

Mustafa ÖZKAN

24Nisan2014, 09:45

Mustafa ÖZKAN

Şimdi gelin sizinle bazı şeyleri açıktan açığa konuşalım. Kur’an –ı Kerim de İsa Peygamberin ölüleri dirilttiği ifade edilir. Onlar da sürekli yaşamazlar. Bu Allah’ın Peygamberine verdiği mucizedir. Nasıl dirilttiği bizce önemli değildir.

Bu zaviyeden bakarak ölen teşkilatları da diriltecek peygamber gelmeyeceğine göre her teşkilat başının çaresine kendisi bakacak demektir.

CHP lilerin seçim sonuçlarını doğru okumadıklarını kendi ifadelerinden anlıyoruz. Bu seçimde MHP nin+ Cemaatin oyları CHP yi gene diriltemedi. Kasetler masetler de işe yaramadı. Üstüne üstlük cemaat denilen paralel yapının da gelecek seçimde size oy vermek için işe yaramayacağı anlaşılıyor.

Ben den size tavsiye, size böyle bir tavsiyeyi kimse yapmadı. Önce CHP isminden vaz geçeceksiniz. Vatandaş deyince sadece solakları anlamayınız. Bizleri de vatandaş sayınız. Biz CHP ismini duyar duymaz irkiliyoruz. Yediğimiz dayaklar, çektiğimiz sıkıntılar, depreşiyor. Bizleri  ateş basıyor. Kafamız dönüyor. Midemiz bulanıyor, saatler sonra aklımız başımıza geliyor. Sanki ölümden dönmüş gibi oluyoruz.

Önce bu CHP ve altı oku bırakınız. Kendinizi çağa uyarlayınız. Siz altı oku amblemde duruyor sanıyorsunuz. O okların altısının aslı sinemizde saplı duruyor. Biz onları çıkarmak istiyoruz. Can derdindeyiz. Siz bizden oy istiyorsunuz. Allah aşkına siz bizim yerimizde olsanız bize oy verir misiniz? Allah aşkına AKP nin neden başarılı olduğuna bakmıyor musunuz?

Ayağınızı kütüğe dayadınız, Biz iktidar olmak istemiyoruz diye diretiyorsunuz. Üstelik bu seçimde cemaati de arkanıza aldınız yine sonuç hava ile rüzgâr. “Biz devleti kuran partiyiz” dedikçe biz seçmen olarak saralarımız tekrar başlıyor.

ET NEREDE?

Adamcağız akşama çoluk çocuk etli bir yemek yiyelim diye eve et gönderir. Çarşıda karnını doyurmaz. O gün geç de kalmaz erkenden evine gelir. Onun beklediği etli yemektir. Hanım sofrayı kurar sofrada et yoktur. Hanıma neden etli yemek yaptığını sorduğunda; hanımın cevabı “Bey akşama yakındı, istedim ki yemek soğumadan önüne getireyim. Eti doğrayacaktım ki kedi kaptı götürdü. Arkasından koştum ulaşamadı. Ben de zıkkım ye, O da kocamın hayrına olsun dedim.” deyince Adam kediye bakar değişiklik yok her gün gördüğü kedi. Kediyi tartar eve getirdiği etin ağırlığından daha hafif geliyor.

Hanıma bağırır bu kedi ise et nerede? Eğer et bu ise kedi nerede? Zavallı adam çıldırır.

Peki, Sayın CHPliler bu oylar sizinse cemaatin oyları nerede? Bu oylar cemaatinse sizin oylar nerede? Nasrettin hoca eşeğini kaybetmiş arıyor. Bu öyle bir arama ki, anlayana aşk olsun neşeli neşeli türkü söylüyor, sanki eşeği kaybolan kendisi değildir. Birisi karşısına çıkar ve sorar “Hocam bu nasıl iştir? Yitik arayan böyle türkü söyler mi? Deyince Hoca derki “Bir umudum şu dağın arkasında kaldı. Orada bulamazsam o zaman gör bendeki hüngürtüyü…

Sayın CHP liler! Hüngürtünüz ilerde başlayacaktır. Birbirinizi yemenizi o zaman göreceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde belki kenetleneceksiniz ama ondan sonra görelim bakalım.

Cumhurbaşkanlığı adayları açıklanınca bizim kasetçiler, montajcılar çikar da imdadımıza ulaşırlar diyorsanız yanılıyorsunuz. Onlara inanan birkaç tane saf Müslümandan ve aklını kullanamayandan başkası kalmayacaktır.

Kasetçiler bu dönemde de üretime başladılar tahmin ediyorum. Ne kadar üretim o kadar tükeniş ve bitiş…

Sayın CHP liler! Biz sizin ağzınızdan çıkana bakıyoruz. Sizler kime çatıyorsanız ona koşuyoruz. Bize oy ver dediğinizde karşıya oy ver dediğinizi anlıyoruz. Biten partilere de bir sözüm vardır. Lütfen inandırıcı olunuz. Etinizin budunuzun ne olduğu belli kendinizi dev aynasında görmeyiniz. Herkes siyaseti kendisine göre tarif ediyor.

Bir tarif de ben yapayım da kulağınıza küpe olsun. “Siyaset yenilenme ve fedakârlıktır.”

Bu haber 1498 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU