Aydın Osmaniye Gazetesi

YORGAN GİTTİ KAVGA BİTMEDİ.

Mustafa ÖZKAN

24Nisan2014, 09:43

Mustafa ÖZKAN

Seçimler bitti. Meclis toplandı. Gurup toplantıları lideri bir daha dinlememize fırsat verdi. Hikmeti nedir? Liderler çok ağır sözler sarf ettiler. Sayın Bahçelinin bu kadar kükrediğini ilk defa gördük. Oysa Sayın Bahçeli seçim atmosferinde en olgun tavrı sergilemişti. Olamaz! Olmamalı! Olmayacak! Sözleriyle bizleri şaşırttı.

Sayın Bahçeli ve ekibi bir şeyler mi biliyorlar?  Erdoğan aday olursa ve referandumdan yeterli oyu da alırsa nasıl olmaz? Veya diğer bir ifadeyle hiç sevmediğimiz birisi aday olur da seçilirse nasıl olmaz? Seçileni alaşağı edecek bir formül var da kamuoyu mu bilmiyor?  Oysa Sayın Bahçeli’nin bu tavrı Erdoğan’ın adaylığını önlemeye yönelikse ona diyeceğimiz yok. Fakat yeni seçimden çıkmışız. Bu kadar yükseklerden köpürmeye gerek var mıydı?

Bütün sözlerini seçim meydanında söylememiş miydin? Bu kükremeleri keşke koalisyon kurduğun dönemlerde yapsan olmaz mıydı? Oysa O dönemdeki “ERKEK” sloganlarının nasıl da ürkekliğe ve korkaklığa dönüştüğünü bu millet oy vermeyerek seni cezalandırdı.

Sayın Bahçeli: İnanıyorum ki, darbelere Erdoğan’dan daha fazla karşıdır. Hüsamettin Özkan’ın dolaplarını başına geçiren de kendisidir. Bu koalisyondan önce Başbakan olacakken DSP ve ANP’a yaklaşan da kendisidir. Bu tavrı siyasi tarihimizde MİLAD olmuştur. Hiç unutulacağa benzemiyor. Bu seçimlerde de darbe yanlılarıyla (Cemaat) ve CHP ile ittifak yapması yeni bir Milad olmuştur. Bu miladı da bu millet unutmayacaktır.

AKP düşmanlığı; MHP, CHP ve Cemaatte Ak Partili düşmanlığına dönüştü. MHP’li arkadaşlar AK partiye yakınlı duyan muhtarın dahi seçilmemesi için ne gerekiyorsa onu yaptılar. MHP’li arkadaşlarımız birçok konuda yanlış yapan parti yönetimini uyarmıyorlar. Referandumda yanlış yaptılar. Karşı kampanya yapmak zorunda mıydılar? İktidar ne yaparsa hepsine karşı çıkmaktan ne beklediler? Ellerine ne geçti?  Anlamakta zorlanıyoruz.

Sayın Erdoğan’ın Sayın Bahçeliye söylediği söz de çok yakışıksızdı. Belki seçim ortamından yeni çıkmış, sinirleri yatışmamıştı ama gene de yakıştıramadım. Sayın Erdoğan da Seçim süresince CHP ile MHP’nin arasını açarak MHP’yi ortak alana çekseydi, bu kadar kırıcı olmazdı.

Darbelere karşı olan Sayın Bahçeli ve ekibi 17 Aralık olaylarını darbe olarak algılamadılar. (Bunu keşke doğru algılasalardı.) Onun için cemaatle işbirliğine gittiler. Oysa hiçbir şer gücünden fayda gelmez. Onlara kucak açanlar en çok zarar görenler olur. Gerçi ittifak söylentilerini yalanlıyorlar ama görünen köy kılavuz istemez. Hele CHP ile ittifak hiç affedilmez. Şöyle olsaydı seçim öncesi böyle bir ittifak deklere edilseydi daha açık sözlülük olurdu.

Ben şahsen AKP iktidara geldikten sonra ortaya konulan birçok toplumsal olayların darbe içerikli olduğuna inanıyorum. Bunu da AKP iktidara geldiğinde böyle fırsatçılar çıkacaktır diyenlerdenim. Ben bunu söylediğim de çoğu insan bana gülüyordu. Bütün gelişmeler beni haklı çıkardı. AKP ise dik durmasını başardı. Son olaylarda Başbakanın yerinde başkası olsaydı binlerce insan ceza evindeydi.

Sayın Kılıçdaroğlu Gurup toplantısına giderken birisinin yumruklu saldırısına uğradı. İktidar ve muhalefet anlayış ve tepki birliği gösterdi. Sayın Kılıçdaroğlu gurubuna yaptığı konuşmada sükûnet telkin etti. Belkide Sayın Bahçeliden daha sert mesajlar verecekti. Kendisine geçmiş olsun diyorum. Seçim sonuçlarını öz eleştiri yaparak yorumlaması isabetlidir.

Bahçelinin Oyu düşmesine rağmen MHP’yi başarılı görmesi sonucu iyi okuyamadığının bariz örneğidir. Umarım iktidar ve muhalefet işbirliği yaparak ülkemizin kalkınmışlık çıtasını yükseltirler. Milletimizin kendilerinden beklediği budur.

Bu haber 827 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU