Aydın Osmaniye Gazetesi

BAŞBAKAN Erdoğan’ın Osmaniye Mitingi

Ali TÜRKMEN

13Mart2014, 10:58

Ali TÜRKMEN

Osmaniye’nin Toprak kale’den ötesine geçemeyen dar ufuklarıyla Başbakanın Osmaniye mitingi hakkında muhalif cepheden kılü kal eden siyasi, ya da STK akl-ı evvelleri.

Başbakan’ın miting anındaki ifadesiyle ”üç kafadarlar” ın kendini akıl danesi sayan efendileri.

Mitinge katılanların sayısını ne yapacaksınız? Katılanların nereden, nasıl geldiğini ne edeceksiniz? Çok gerekli ise, ben kendim bizzat çıplak gözle tanık olduklarımı aktarayım, bir de resim karelerine yansıyan görkemli görüntüleri eğip bükmeden siz aktarın. Ama lütfen sübjektif yargılardan, peşin peşin mahkum etme düşüncelerinden arınmış olarak.

Yine de aklı gözlerinde olanlara birkaç fotoğraf karesi gösterelim bu yazımızda da insaf ehli olanlar bari yapılan mitinge bir değer biçsin. 

Değer biçsinler de; saat 16,0 da gelecek olan Sayın Başbakanın bazı ulaşım ve hava şartlarından dolayı 2 saat gecikmeli geldiği alanda çoluk çocuk, kadın -erkek, genç- yaşlı gıkını çıkarmadan bekleyen vatandaşın heyecanından bahsettiğimizi anlasınlar. 

2 saat sonunda Karanlığın bastırdığı hava da hiç te yüksünmeden ayakları şişme pahasına dimdik ayakta Başbakanı büyük bir aşkla dinleyen AK sevdalılara ne diyeceksiniz?

Miting meydanındaki insanların bana yansıyan ortak kanaatlerini ve kararlarını, özetleyeyim isterseniz birkaç maddeyle sizlere.

Bu Millet, Başbakan Recep Tayyibe ERDOĞAN’IN;

-Yalınlığını,düşündüğü gibi konuşan, kalbindekini seslendiren net halini, onun kurgusuz tavrını seviyor.

-Başbakan da gördüğü liderlik vasfı ve ülke yönetimi, hükumet etme ehliyetini diğer siyasi parti liderlerinde göremiyor da onun için  “seninle devam usta“ diyor.

-Yakalanmış istikrarın ne pahasına olursa olsun bozulmasına taraftar değil de, ona arka çıkıp “beraber yürüyeceğiz ve durmak yok yola devam “diyor.

Bu noktada ulusal medya arenasında 30 Mart-2014 yerel seçimlerinin AK Parti için 1989 26 Mart yerel seçimlerinde ANAP’ın çöküşüne benzeyeceği tezini savunanlara da bir iki cümlem var cevap olarak.

Allah aşkına o günleri hatırlayanlar söyler misiniz Merhum Turgut Özal’ın karşısında Demirel gibi bir amansız rakip, her an iktidara taşınmaya namzet bir DYP ve Siyasette hiç denenmemiş ve milletin denemek istediği bilim adamı Erdal İnönü, babasından kalan bir siyasi mazisi vardı.

Peki, şimdi Sayın Başbakanın karşısında kim ve kimler var?

Karşılaştırmayı sizlerin izan ve akıllarınıza emanet ediyorum.

AK ADAYLAR BAŞBAKAN’IN EMANETİ

Miting sonunda Sayın Başbakan da başta Osmaniye Belediye Başkan Adayı Mehmet GÜRBÜZ olmak üzere AK adayları Osmaniyelilere emanet etti.

MİTİNG VE ŞÖLEN

Osmaniye AK Parti teşkilatı bu işi biliyor.

Başta İl, il, ilçe, kadınlar kolu ve gençlik kolları ile Ak neferler Miting alanını şölen yerine çevirmişler.

Emir Hasan Aslantaş hem İl Başkanı olarak konumunun, fiziki avantajlarının farkında.

Mesleği avukatlığın söylem gereklerini de yerine getirip kusursuz bir giriş konuşması yaptı.

Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz’ün yıllara dayanan siyasi ve miting deneyimi ortada.

Alan ve kürsü hatipliği de zaten tescilli.

Bir de ara seçimle gelip, yaşadığı 29 aylık ilk il belediye Başkanı olma sıfatı olunca.

Herkes 30 Mart akşamını bekliyor.

Bu haber 1369 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU