Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

YAZDIKLARINA SEN İNANIYOR MUSUN?

Mustafa ÖZKAN

19Şubat2014, 17:42

Mustafa ÖZKAN

Adam almış eline kâğıdı kalemi aklına geleni döktürmüş.

Allah Allah ne inciler hemen toplayasınız gelir, yeni inciler sanırsınız. Hepsi eskimiş, değerini kaybetmiş zamanında bunlar da varmış deyip atılacak değersizler…

Geçmişin İŞÇİ Partisi’nin söylemleri.

Gözünü sevdiğim kardeşim:Şunları Allah aşkına nasıl inkâr edersin? Fakir fukara edebiyatı yapacağına çevrene bakmıyor musun? Sahipsiz yaşlılar aylık almıyor mu? Dullar aylık almıyor mu? Yatalak hastalar bez parası almıyor mu? Şartlarını taşıyanlara evde doktor gelip muayene ve tedavisini yapmıyor mu? Bakıma muhtaçlara asgari ücretten bakıcı parası ödenmiyor mu? Çocukları engelli vatandaşlar hemen her gün çocuğunun yüzüne bakamazken şimdi iyi ki, engelli haldeymiş diyecek duruma gelmedi mi? Çocuğunun engelinden dolayı hem engelli hem de bakıcı parası almıyor mu? Bu sayede yaşam standardını yükselten aileler yok mu? Engelli çocukları sayesinde arabasını ve evini yenileyenler yok mu? Sokakta dilenciliğe terkedilen engelli kaldı mı? Bütün engelliler için devlet dairelerinde görev almak ümit haline gelmedi mi? Birçok engelli devlet ve özel sektörde işbaşı yapmadı mı?

O engelliler ki, aklı başında, onuru yerinde çaresizliğinden dolayı dışarıya çıkamıyorlardı. Kendilerini dört duvarın arasına hapsetmişlerdi. Şimdi Allah’a şükürler topluma karıştılar. “İşim, aşım var eşim de evim de olmalı” Diyorlar. Siz bir engelli veya engelli babası olunuz da ondan sonra yazın bu yazıları… Sigortalıları biliyor musunuz? Onlar devlet hastanelerine sokulmuyordu. İnsan yerine konulmuyordu.

İnsanoğlu Rabbine karşı nankör olursa Bu yönetimin sağladığı nimetlere de nankörlük yapmış çok değildir. Üzüldüğüm noktalardan birisi de bizim sağcıların eski solaklardan döküntülere sarılmalarıdır. Bu söylemlere inanan kaç kişi kaldı? Ülkemizin bütün şehirlerinde en büyük sorun park yerleri ve altyapı değil mi? Şehrimizde araba koyacak yer var mı? Araba sayısı aile sayısını geçmiyor mu? IMF borç verme düzeyinde değil miyiz? Bunlar neyin göstergesidir.

Bu devir D.A.M devri değildir.

Bu haber 758 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU