Aydın Osmaniye Gazetesi

Erdoğan'a has Klasiklerden biri daha; ADAY TANITIMLARI ve Mehmet Gürbüz’ün karşılanışı

Ali TÜRKMEN

17Aralık2013, 09:46

Ali TÜRKMEN

AK Parti ve onun genel başkanı Başbakan sayın Recep Tayyip ERDOĞAN her seçim öncesinde klasikleşecek ve hafızalara kazınacak bir uygulama yapıyor.

Yaptığı bu uygulamalar ise milletin maşeri vicdanında,duygu ve heyecan dünyasında mutlaka olumlu bir yansıma buluyor ki,Başbakan "one minute" diyor oy oran çıtası tırmanıyor."haydi bir daha" şarkısını söylettiriyor en az beş puanlık bir artış. 

Milletin bam teline dokunduğu daha pekçok başlıklar sıralayabiliriz.Sıralayabiliriz de ben,  En son yerel seçimler için İl Belediye Başkan adaylarını açıklama biçimini zikretmek istiyorum.

TV canlı yayınlarında ve Başbakanın sunumu,ardından da başbakan kendisi,aday ve il Başkanı ve İlin Milletvekilleriyle birlikte el ele tutuşarak yapılan tanıtım programları.

Bu uygulamanın insanları etkilediğini  kendi iline dönen  aday ve yanındakilerin karşılanış biçimlerinden anlamak mümkün.

Buna en canlı şahit te;  AK Partinin Osmaniye Belediye Başkan adayı  olarak  açıklanan ismi Av.Mehmet GÜRBÜZ'ün İl'e dönüşte karşılanış proğramı gösterilebilir.

Yerel basın yazarı olarak karşılama proğramını gözlemlemek için  Toprakkale yol  kavşağına gittim.

Yanımda Akdeniz Matbaası ve Akdeniz,Takip, Aydın günlük yerel gazeteler sahibi Lutfi Taner Deniz ile gazeteci ve Osmaniye'de sunumlardaki hatipliği ile beğendiğim 3 kişiden biri olan Ali İmat.

Sosyal medya ve Osmaniye sosyal yapısının renkli siması  genç işadamı Özgür GÖKTÜRK  bir kare fotoğraflattı arkadaşına bizim  alanda bulunuşumuzu.

13 Aday adayının yarıştığı bir zorlu maratonun ardından Aday gösterilen Av.Mehmet GÜRBÜZ  İzmir dönüşü yüce bir emanet, hem de Başbakanın Osmaniye AK Parti il ve ilçe teşkilatlarına tevdi ettiği gözleri gibi korunması gereken bir emanet gibi karşılandı.

Karşılamada; çehrelerinde en küçük bir burkuntu izi görülmeyen aday adayı olmuş isimler ve yanında  o süreci birlikte yaşadığı arkadaşları.

Tam tekmil İl ve İlçe teşkilatları ve AK Parti taraftarları.

Bütün Dinamizmi ile AK gençlik.

İl merkezine dönerken arabamızda bizimle olan; Allah ve resulünden başkasına , kul oğlu kula minneti olmayan bir kişi olarak  tanıdığım Abdi Taşdelen'in  bana emanet tahminini de yazabileceğim iznini de aldığım için aktarayım sizlere "abi burada hiç yoz adam yok.Hep muhitinde sevilen , belli başlı insanlar gelmiş karşılamaya.Buraya yazın bu görüntüye göre Gürbüz 30 mart akşamı bitirir bu işi."

Aynı yazı www.osmaniyedekimkimdir.com adreslerinde de yayınlanmaktadır.

Bu haber 1385 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU