Aydın Osmaniye Gazetesi

Osmaniye’de KİM KİMDİR? Feride DEMİR, Sait KIRAÇ, Fatih YELEGEN

Ali TÜRKMEN

03Aralık2013, 10:45

Ali TÜRKMEN

Feride DEMİR 

1973 Ankara doğumlu,aslen Manisalı.

Altı çocuklu memur bir babanın kızı.

Babasının memuriyeti nedeniyle yurdun çeşitli illerinde bulundu .Emeklilik ile birlikte aile Adanaya yerleşti.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Metal öğretmenliği bölümü mezunudur.

2007 yılında Osmaniye İşkur ile MEKSA vakfı işbirliği sonucu Osmaniye Organize bölge müdürlüğü ve Osmaniye sosyal yardımlaşma vakfı işbirliğinde gazaltı kaynakçılık kursu üzerine oluşturulan eğitim atölyelerinde Tosçelik fabrikasındaki nitelikli eleman ihtiyaçlarını karşılamak için eğiticilik yaptı.

Daha sonra Osmaniye MEKSA Vakfının şube koordinatörü oldu.

Eşinin Adana Organizede Arge görevlisi olarak çalışması nedeniyle Adana’da Yüreğir belediyesinde UNDP ve MDGF iklim değişikliği projesi koordinatörlüğünü yaptı. Yüreğir demirciler ve kaynakçılar derneği eğitim merkezini açtı. Adana’da birçok meslek dalında işkur eğitimi yaparak nitelikli iş gücüne katkı sağladı.

2009 yılında eşinin DOĞAKA’da uzman olarak göreve başlaması üzerine tekrar Osmaniye’ye dönen Feride DEMİR bir yıl Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasının AB birliğinin Genç İstihdam projesi koordinatörlüğünü yaptı. Osmaniye’de Doğaka’nın açmış olduğu girişimcilik eğitimini alarak OKAD Danışmanlık firmasını kurdu.

KOSGEB destekleri ve işkur destekleri ile Osmaniye’de bir çok büyük ve küçük firmalarla çalışmalar yaptı.

Şuan hep eğiticilik hem de danışmanlık yapmakta olan Feride DEMİR bir gurup Osmaniyeli işkadını ile birlikte İşkadı kurdu ve başkanlığını yürütüyor.

Osmaniye engelli bireylere iş ve meslek edindirme derneği kurucusu oldu.

Birçok engelli derneğinde, Osmaniye Kalkınma derneğinde, Osmaniye tenis ve yüzme kulübünde görev aldı.

Feride DEMİR, Ümit DEMİR ile evli ve Anıl Tunahan adında bir erkek çocuk annesidir.                               

 

Sait KIRAÇ

01.01.1976 yılında Osmaniye merkeze bağlı Dervişli Köyü Kahyalar mahallesinde 8 çocuklu çiftçi bir ailenin 7.çocuğu olarak doğdu.

İlkokulu Kahyalar,ortaokulu Düziçi Hacılar ve Fen lisesini Diyarbakır'da okudu.Yüksek öğrenimini ise,Kayseri Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat bölümünde tamamladı.

Vatani görevini İzmir Narlıdere ve Eğirdir Dağ komando bölüğünde yerine getirdi.

2004 yılında Osmaniye İl merkezinde Kıraç İnşaat olarak kurduğu işletmesiyle İnşaat Müteahhitliği, Aile şirketi ile de çiftçilik ve hayvancılık üzerine çalışma hayatını sürdürüyor.

2005 yılında kongre ile seçildiği Osmaniye AK Parti Merkez ilçe yönetim kurulu üyeliğini 2 dönem yürüttükten sonra  2011 yılı Ocak ayında üstlendiği İlçe başkanlığı ile siyasi yaşamına devam ediyor.mühendis meslektaşları ve Teknik ekip arkadaşlarıyla  Halı saha futboluna devam ediyor.

Sait KIRAÇ Evli ve 1 kız 2 erkek çocuk babasıdır.

 

Fatih YELEGEN

01.01.1968 yılında Osmaniye merkezde doğdu.

Osmaniye’nin tanıdığı Karocu 9 çocuk babası  Kemal Ustanın 2 erkek çocuğundan 2.si
Osmaniye merkez Yavuz Selim ilkokulu Osmaniye İmam-Hatip ortaokulu ve Endüstri meslek lisesi elektrik bölümünü bitirdi.

Vatani görevini Diyarbakır-Silvan ve Bitlis-Hizan ilçesinde Jandarma sınıfında bölük Yazıcısı olarak tamamladı.

Çocukluğundan beri meşgul olduğu baba mesleği Karo ve Mermer İmalatı işine Abisi Arif Kemal ile YELEGENLER ünvanı ile devam  eden Fatih YELEGEN,  başta Güvercin olmak üzere bütün kanatlı hayvanları besliyor.Ayrıca kuşçuluk üzerine bütün paylaşımlarını yaptıkları www.kusdiyari.com  adlı bir  web siteleri var.

Sekiz yıldır  birkaç arkadaşı ile birlikte organize ettikleri Osmaniye Güvercin Festivalini düzenliyorlar. 8.sini 22 MART 2013  tarihinde yapacakları festival etkinlikleri için hummalı bir çalışma içinde olan YELEGEN "Festivalimiz Yurtiçi ve Yurtdışından katılan konuklarımızla Osmaniye’mize bir hayli  canlılık yaşatıyor" diyor.

Kendi İş kolları Mermer İmalatçıları meslektaşlarını bir araya getirmeye yönelik Oda çalışmalarına da yoğunlaşan  YELEĞEN arkadaşlarından  da bu konuda olumlu yaklaşımlar gördüğünü  ifade ediyor.

Favori müziğim Türk sanat ve Türk Hal Müziği,Favori rengim kırmızı,yemek ayrımı yapmam ama illaki bulgur pilavı olmalıdır" diyen Fatih YELEĞEN Evli ve 1 kız 2 erkek çocuk babasıdır.

Bu haber 2410 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU