Aydın Osmaniye Gazetesi

“Osmaniye ve Suriye halkı Dayanışma Platformu” nun Suriyeliler için çare arayışları///Yeni Eklenenlerde:ORPEN bölge distribütörlerinden Mehmet DEMİRCİ

Ali TÜRKMEN

08Ekim2013, 11:10

Ali TÜRKMEN

 

“Osmaniye ve Suriye halkı Dayanışma Platformu” nun Suriyeliler için çare arayışları

Osmaniye ve Suriye halkı Dayanışma Platformu Yönetim kurulu 05.10.2013 tarihinde bir araya geldi ve yaklaşan Kurban Bayramı ve kış nedeniyle, Osmaniye’de yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için  bazı kararlar aldı.

Bu alınan kararları uygulamaya koymak için harekete geçen Platform  yönetimi  İl Valisi Mehmet ODUNCU ile görüşme arayışında.

Görüşmenin gerçekleşmesi halinde Suriyelilerin sıkıntılarının   çözümünde  kolaylık sağlanacağı inancındalar. 

   OKÜ Rektör ü Prof.Dr. Orhan BÜYÜKALACA’ YA yaptıkları ziyaretin güzel bir sonucu olarak; Üniversitenin hazırladığı projeye platform da ortak olacak ve Suriyeli gençlerin tespitinde üniversiteye katkıda bulunacak.

    Ağırlıklı olarak Suriyeli iş adamlarının katkıları ile Çiçek iş hanında küçük çaplı bir eğitim ortamının platform katkısı ile hazırlanmakta olduğu bildirildi.

     Önümüz kış olması sebebi ile, Suriyelilerin kışlık ihtiyaçlarının karşılanması için gerek platform olarak ,gerekse plarformu oluşturan dernek ve vakıflar olarak özel çalışmalar ve girişimler yapıldığı, İmkanlar ölçüsünde kışlık ihtiyaçlar karşılanmaya çalışıldiği belirtilen açıklamada

    Bayramın ikinci günü, platform olarak kampı ve şehir içindeki bazı aileleri ziyaret ederek bayramlaşılmasının   karara bağlandığı ifade edildi.

///

08.12.1965 tarihinde Osmaniye Toprakkale ilçesi Tüysüz beldesinde doğdu.
    Tüysüz ilkokulu, Toprak kale ortaokulu ve Osmaniye erkez Derviş paşa lisesinde okuduktan sonra çelik kaynakçısı olarak 18 yıl çalıştı.
    1999 yılında Osmaniye sanayi sitesinde başladığı  plastik doğrama işi üzerine ÖZDEMİRCİLER PVC unvanı ile ORPEN Bölge Distribütörü olarak devam eden Mehmet DEMİRCİ’NİN İşyeri yönetim merkezi Rauf bey mahallesi  Musa Şahin Bulvarı üzerindedir.
 İş Atölyesi ise, 850 metrekare kapalı alan olarak Şirinevler mahallesi Galericiler sitesi 11027nolu sokakta faaliyet göstermektedir. 

   Osmaniye’nin tek cam balkon imalatçısı olarak faaliyet gösteren ÖZDEMİRCİLER PVC işletmecisi Mehmet DEMİRCİ  aynı zamanda Osmaniye Plastik ve Alüminyum Doğramacılar Dernek başkanlığı görevini yürütüyor.
   Tümsiad Osmaniye şube çalışmalarına gönül desteği veriyor.

   Bir dönem Toprak kale ilçe Başkanlığını yürüttüğü AK Partinin halen Osmaniye   İl Teşkilat Yönetim Kurulu üyesi olan Mehmet DEMİRCİ evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

Bu haber 1753 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU