Aydın Osmaniye Gazetesi

Osmaniye’de Kim Kimdir? Yeni eklenen biyografilerde

Ali TÜRKMEN

18Eylül2013, 18:10

Ali TÜRKMEN

Eğitimci: Fettah ELMAS

   18/ Nisan /1979 yılında Düziçi ilçesi Çerçi oğlu köyünde doğdu.

   Babasının memuriyeti nedeniyle ilkokulu Mersin Aslanköy ve Osmaniye Kesme burun ile Karatepe- Hasancıklı da okudu.
    Osmaniye merkez ortaokulu ve Osmaniye Atatürk lisesinden sonra, yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünde tamamladı.
     Afşin ilçesi Tanır Köyünde başlayan öğretmenlik hayatına  Türkoğlu ilçesi  merkez ve Şekeroba köyünde devam etti. Osmaniye Merkez Yavuz Selim İlköğretim okulunda çalıştıktan sonra atandığı Osmaniye merkez Mithat paşa ortaokulunda Fen Bilgisi öğretmeni olarak çalışıyor.
  Vatani görevini Asker öğretmen olarak yerine getiren Fettah ELMAS’ın aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünde öğrencilik hayatı  devam ediyor.

   Eğitimci Fettah ELMAS ,Galatasaray futbol takımı taraftarıdır.
   Enstürmental Klasik müzik dinler.
   Halı sahada  haftada bir gün Periyodik olarak futbol oynar.
Osmaniye Merkez Makbule Hanım anaokulunda görevli okul öncesi öğretmenlerinden Hatice Elmas ile evli ve 1 kız 1 erkek iki çocuk babasıdır.

                Sigortacı: Musa ARICI  

1974 yılında Kadirli ilçesi Yukarı Bozkuyu köyünde doğdu.
sırasıyla Osmaniye merkez Mithat paşa ilkokulu, İmam-Hatip ortaokulu,Teknik Meslek lisesinde  okudu.Elektrik bölümü mezunu.
        Yüksek öğrenimini ise, Eskişehir AÖF Turizm Otelcilik bölümünde tamamladı.
        Vatani görevini yerine getirdikten sonra  Osmaniye il merkezinde Sigorta Acenteliği iş kolunda çalışma hayatına başladı.
       Halen Kişioğlu Pasajında Işık, hür,cura ve ANKARA sigorta acenteleriyle faaliyetini sürdüren Musa ARICI Mahalli sanatçı anlamında ileri düzeyde Türk Halk müziği Bağlaması çalıp, seslendiriyor.
      Müzik  çalışmalarına katkı amacıyla 2000 yılında da Osmaniye Kültür Eğitim Derneğinin kuruluşunu gerçekleştirdi.İş ve Müzik hayatının yanı sıra  siyasi aktivitelere de  katılan ARICI AK Parti Osmaniye gençlik kollarının kuruluşunda görev aldı. Gençlik kolları il başkan yardımcılığı,iki dönem aynı Partinin merkez ilçe yönetim Kurulu üyeliğini yürüttü.

 Fenerbahçe taraftarıdır ve şu anda AK Parti il yönetim kurulu üyesi olarak siyasi çalışmalarına devam eden Musa ARICI bir çocuk babasıdır.

Bu haber 1337 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU

      NÖBETÇİ ECZANE