Aydın Osmaniye Gazetesi

Ziyaret NOTLARIM---///***Ziyaretim İsmail BOZKURT'A

Ali TÜRKMEN

25Şubat2013, 07:19

Ali TÜRKMEN

        

 

                 

 

        Osmaniye’de büyük bir çoğunlukla tanınan bir isim; Kasap Hamza BOZKURT.

Ben de onu 1977 yılında Kurtuluş mahallesindeki evinin altında işlettiği kasap dükkânında ,1988 yılı sonlarında ise Kasap Hamza’nın oğullarından Mehmet BOZKURT’U da  KARAYİĞİT Mali Müşavirliği yöneten bir muhasebe elemanı olarak tanıdım.

  İsmail BOZKURT’UN bir önceki dönem Osmaniye Ticaret Borsası Başkanlığı seçimlerinde Başkan adayı olarak ismini duymuştum.

  İsmail BOZKURT,Kasap Hamza’nın oğlu ve Muhasebeci Mehmet BOZKURT’un küçük kardeşiydi. 

  2013 yılı şubat ayının  3 ünde yapılması gereken, ancak bazı gerekçeler ile ,Bakanlar Kurulu kararıyla  mayıs-haziran aylarında yapılmasına karar verilen Osmaniye Ticaret Borsası Başkanlığı için  yerel medya yayını ile ismi bir kez daha gündeme geldi.      “Osmaniye’de kim kimdir “adlı biyografi çalışmam ve Osmaniye’nin Fikir Bahçesi köşe yazım için kayda değer doneler vereceğine inandığım genç işadamını ziyarete karar verdim.

   Bu nedenle Cevdetiye yakınlarındaki BOZKURT Fıstıkçılık Entegre tesislerine gittim. Fabrikada Babası Hamza Bey vardı ve İsmail beyin Petrol de olduğunu öğrenince de Osmaniye tarafından Otoban girişinde bulunan BOZKURT  Akaryakıt İstasyonunda ziyaret etme fırsatı buldum. Yaklaşık 2 saat gibi bir zaman geçirdiğim İsmail Beyin işletme ofisinde onu dinleme ve anlamaya çalıştım.

“Hayatta tek hobim işim “diyen bu genç adamı günün saatleri ile sınırlı olmayan mesai anlayışında günün şartlarını ve teknik donanımlarının gerekliliği inancı içinde buldum.

 “Attığımız adımların yerine getirme vaadinde bulunduğumuz taahhütlerin bir vebalinin olduğunun bilinci içinde olmalı ve önce kendi vicdanımızda yargılamalıyız davranışlarımızı “diyen İsmail BOZKURT

Her kim hangi kurumu yönetmeye veya temsil etmeye niyetli ise o mesleğin argümanlarını iyi kullanan  biri olmalı ve kendi işini  de bütün incelikleriyle ve işlevleriyle yerine getiren biri  olması gerektiği  görüşünde.

Bir ziyaret ve  bu ziyaretin sonunda birkaç satırlık bir   bir de  ziyaret notu.Bu ziyaret oturumunu tescilleyen birkaç kare fotoğraf ta olsun istedim.O fotoğrafları da genç bir kardeş  Hasan GÖKŞEN çekti  hatırımıza sağ olsun.

 

         İsmail BOZKURT Kimdir?

    1975 yılında Osmaniye’de doğdu.

    Aile Osmaniye Merkeze bağlı Issızca köyünden.

    Osmaniye’nin tanıdığı bir isim olan Kasap Hamza BOZKURT’un 8 çocuğundan 6.sı

    İstiklal ilkokulu, Osmaniye Merkez ortaokulu, Osmaniye merkez Atatürk lisesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde okudu.

   Vatani görevini Ankara- Etimesgut tankçı okulu ve  Tekirdağ- Çorlu  subay evinde yerine getirdi.

   Terhisten sonra “beş yaşından itibaren kendimi içinde buldum “dediği ticari hayatına BOZKURT Fıstıkçılık, BOZKURT akaryakıt, BOZKURT İnşaat ve ALTIPARMAK Hayvancılık işletmeleri ile  devam ediyor.

  Fenerbahçe taraftarıdır.

  ”Tek hobim işim.” diyen İsmail BOZKURT evli ve 1 kız 2 erkek çocuk babasıdır.

Bu haber 1889 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU