Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

Osmaniyede Kim Kimdir?

Ali TÜRKMEN

21Şubat2013, 10:21

Ali TÜRKMEN

                                                   

      Ayşegül KIBRISLIGİL-Emlakçı

    1955 yılında Osmaniye'de doğdu.Sanayi ustalarından Necati KIBRISLIGİL'in tek kızıdır.

  7/Ocak ilkokulu,Osmaniye Ortaokulu ve Sivas Ticaret Lisesinden sonra ,1971 yılında Sivas Tekel Müdürlüğü muhasebe servis memurluğu ile başlayan  çalışma hayatına Ankara tapu  ,Ceyhan ve Osmaniye'de tapu ve kadastro'da devam edip, 1999 yılında 28 yıllık memur iken emekli oldu.

   Emekli olduktan itibaren Osmaniye'de  Kıbrıslıgil Emlak Müşavirliği ünvanı ile başladığı serbest çalışmasını 13 yıldır devam ettiren Ayşegül KIBRISLIGİL aynı zamanda Osmaniye Emlakçiler Derneği kurucu  ve halen de yönetim kurulu üyesidir.

   KIBRISLIGİL tek kızı Ebru'dan  dört torun sahibidir.


 

      ---Av.Şefik AKIN

1986 Osmaniye doğumlu. Osmaniye merkez Atatürk ilköğretimden sonra  Merkez Anadolu lisesini bitirdi.

Yüksek öğrenimini Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Avukatlık stajını Osmaniye’de Av. Dilem AKSOY’UN yanında yaptı.

   Osmaniye Barosuna bağlı serbest Avukat olarak başladığı çalışma hayatına 3 yıldır devam eden Av. Şefik AKIN Ceza Hukuku, Boşanma Hukuku ve İcra İflas Hukuku alanlarında  çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. yapmıştır. Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen meslek içi eğitimlerine katılmış ve çeşitli sertifikalar almıştır.

   Osmaniye Engelliler Ve Eğitim Derneğinde Hukuk masası sorumlusu olarak çalışan Av. Şefik AKIN engellilerin hukuksal problemleri için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

   Bir önceki Baro yönetimi döneminde Osmaniye Barosu Başkanlığı tarafından çıkarılan derginin yayın kurulunda aktif olarak çalışma yapmıştır. Osmaniye Barosu Dergisinde çeşitli makaleleri yayımlanmıştır.

   Temel hobisinin okumak ve yazmak olduğunu ifade eden Av. AKIN  “Hukuk alanında yüksek lisans ve doktora yapma amacındayım. Bunu gerçekleştirsem bile Osmaniye’ye sevgim  nedeniyle de  mesleğimi  Osmaniye’de yürütmek isterim “ diyen  ve  koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan

Av. Şefik AKIN evlidir.

       Sigortacı Onur ŞEN

      1983 yılında Osmaniye doğumlu.

      Kıdemli Yüzbaşı Osmaniye Askerlik Şube Başkanı iken  emekli olan Necdet ŞEN’in oğludur.

      Babasının asker olması nedeniyle bulunduğu Afyon ilinde İlkokulu, Osmaniye Anadolu lisesinde orta öğrenimini ,Marmara Üniversitesi Sigortacılık bölümünde de yüksek öğrenimini tamamladı.

       2002 yılından itibaren babası Necdet Şen Bey ile birlikte ŞEN Sigorta unvanı ile başlayan  iş yaşamını 2006 yılında Osmaniye’nin  sigortacılık üzerine yüksek öğrenim yapmış  genç bir ismi olarak  devam ettirdi.

       Halen Babası ile birlikte Sigortacılık iş kolunda  çalışma hayatını sürdüren Onur ŞEN, Galatasaray taraftarıdır. Favori renkleri aynı zamanda SEN Sigortanın amblem rengi olan Gri ve Laciverttir.

       Osmaniye’de Senem  organizasyon unvanıyla  çalışma hayatına devam eden Senem  ŞEN ile evli ve bir çocuk babasıdır.

NOT: Bu yazılar Facebook ta paylaşılmakta www.osmaniyedekimkimdir.com ve yerel günlük TAKİP Gazetesinde de yayınlanmaktadır.

Bu haber 1850 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU