Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

Ziyaret NOTLARIM---///*** Ziyaretim Av.İrfan İlker ŞANLI'ya

Ali TÜRKMEN

12Şubat2013, 23:31

Ali TÜRKMEN

     Bu ziyaretimi  Osmaniye yerel  siyasetinde ve Belediyeciliğinde  deneyim kazanmış bir isme ; Av.İrfan ŞANLI'ya gerçekleştirdim.

     Üstlendiği ve kendine tevdi edilen görevleri  yüzakı ile ifa etmeye çalışan bir  vazife adamı  Av.ŞANLI.

     Onu salı günü saat 13.00 de  kendi gibi hukukçu olan eşi Özlem  hanımla birlikte  yürüttükleri Hukuk bürosunda ziyaret ettim.
     Atatürk Caddesinin Raufbey mahallesi Adnan Menderes  Bulvarıyla  kesişen köşe  Çapar Apartmanındaki Avukatlık bürosunda  İrfan Beyin çalışma ofisinde gerçekleşen bu ziyaret oturumumuzda  yaklaşık 1.5 saat gibi bir zaman geçirdim.
    İkili sohbetimizde Osmaniye  siyaseti Osmaniye Belediyeciliği ve Osmaniye  Sivil Toplum hareketleri üzerine   şimdilik ana başlıklarıyla çok fazla detaya girmeden bir görüş-alış veriş   turu yaptık.
    Müdakkik ve rasyonel bir yapıda gördüğüm İrfan İlker ŞANLI'nın hem mesleki hem Belediyede geçen Hukukçuluğu ve Meclis üyeliği ile siyasette kazandığı deneyimlere eş  bir fikir korelasyonu  içinde anlattıklarını  keyifle dinledim.
    Habersiz ve Apansız gelen bir insana ,hiçbir ön hazırlığı olmadığı halde ,gerekenden daha fazla zaman ayırdığı için Av.İrfan İlker ŞANLI'ya teşekkür ediyorum.
 

    Nasip olursa ; içinde bulunduğumuz yılın 5. ayından  itibaren başlayıp , 2015 yılına  kadar geçireceğimiz Oda ve Borsalar, yerel yönetimler ve genel seçimlerin yerel boyutunda  bilirkişi olarak, daha çok  danışmanlığına ihtiyacımız olacak İrfan İlker ŞANLI'nın. 

 
 

                                                                                                                      

                   İlker İrfan ŞANLI Kimdir ?

    1967 yılında Osmaniye Toprakkale ilçesi Sayhüyüğü köyünde doğdu. ilköğrenimini köyünde, ortaöğrenimini Osmaniye’de yüksek öğrenimini ise 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

      Avukatlık stajını Osmaniye’de yaptı.

      Vatani görevini 1992 yılında Kırklareli’nde yedek subay olarak yerine getirdi.

     Terhis sonrası Osmaniye’de serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Halen eşi Av. Özlem Şanlı ile birlikte serbest avukat olarak çalışıyor.

     Osmaniye Belediyesi Hukuk Müşavirliği, RP ilçe, FP il yönetim kurulu üyeliği, FP merkez ilçe başkanlığı, Osmaniye Barosu yönetim kurulu sayman üyeliği ve Osmaniye Belediyesi meclis üyeliği  görevlerinde bulundu.

     SAADET Partisi il Başkanlığını yürütürken Numan KURTULMUŞ'un Parti Genel Başkanlığından ayrılması sonucu kendisi de İl başkanlığından istifa etti.

    HAS  Parti Genel merkez kurucuları arasında yer aldı. 12-Haziran Milletvekilliği seçimleri için  HAS Partiden Osmaniye 1.sıra  Milletvekili adayı oldu.Has Partinin AK Partiyle birleşmesi ve Genel Başkan Numan KURTULMUŞ'UN AK Partiye geçmesi üzerine kendisi de HAS Parti il teşkşlatı ile birlikte AK Parti İl teşkilatına katıldı.

    Av. Şanlı Fenerbahçe taraftardır.

Evli ve  1 kız 1 erkek  çocuk  babasıdır

Bu haber 1413 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU