Aydın Osmaniye Gazetesi

YAZILARIM---///*** ÇEŞİTLEME İLE YAZMAYA DEVAM

Ali TÜRKMEN

20Ocak2013, 07:48

Ali TÜRKMEN

 Bu yazımda biraz çeşitleme yapma niyetindeyim.

 

23-01-2013 Çarşamba  gecesi Mevlid kandilini idrak edeceğiz.

Hz.Peygamber  (sav) in dünyaya teşrif gecesi olan mevlid kandilinin  bütün insanlığa hayırlar getirmesi duamızdır.

Son 15 gün içinde Osmaniye Akdeniz Ofset sürekli form tesislerinde basımı yapılan ve dağıtımı yapılan Mustafa ÖZKAN Hoca’nın “Ergenlikten Evliliğe Adımlarımız” ile  Araştırmacı sanat Tarihçi ve eski Müze Müdürü  İsmet İPEK’İN hazırladığı “Çetelerimiz “ adlı kitaplarını  hayırlamak istiyorum.”Çalışmalarınız  bereketli olsun  dostlarım ” diyorum.

Haftanın tam orta günü Çarşamba OKÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Orhan BÜYÜKALACA ve Rektör Yardımcıları Prof Dr. Aykut GÜL ve Prof. Dr. Sabri ULUKANLI’nın Osmaniye’de faaliyet gösteren Gazete derneklerine gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında Aktif Gazeteciler Cemiyeti olarak onları konuk etme onurunu yaşadık.

Osmaniye-Düziçi ilçesindeki ailesini ziyarete gelen Ankara’da faaliyet gösteren Osmaniyeliler Dernek Başkanlığını da yürüten Doç. Dr. Şeref İBA’nın Cumartesi günü AGC ye vaki ziyaret oturumunda  hazır bulundum.

Hareket iyidir. Ama bereketli olan hareket daha iyidir. Niyetimize göre kıymetlenecek bereketli faaliyetlerimiz olsun diye başlıyorum OTSO ve OTB seçimleri üzerine söze.

Malum Osmaniye toprak mahsulleri  ticareti ile maruf bir şehir.Hatta  bu ürünlerden  yer fıstığı işletmeleri eskiden bacasız sanayi olarak nitelendiriliyordu.Bu piyasa tüccarlarının oluşturduğu Osmaniye Ticaret borsası başkanlığı ve meclisi için  seçim yapılacak.OTB nin  başındaki   Sait ÇENET  ve yönetimdeki arkadaşları  bütçe fazlası veren bir borsayı yönetmenin hazzını yaşıyorlar.Aynı zamanda  hiç borcu olmadan  1 milyarlık borsa binasını tamamlamak üzereler.

Bir de OTSO var.Açılımı Osmaniye ticaret ve sanayi Odası. Şubat ayı içinde  seçimini yapacak.

Osmaniye Organize sanayi bölgesinin faaliyette olmasıyla daha da ehemmiyet kazanan OTSO  seçimlerine başkanlık için adı geçen isimlerin hepsi de kendi alanında  iş rüştünü ispatlamış insanlar.

Ama Osmaniye  tam yolların kesişme noktasında.

Çevre illerin arasından sesini duyurmak için at başı yarış halinde olmak zorunluluğunda.

Bir Mersin kadar liman şehri değil,ADANA kadar nüfus ve iş potansiyeline sahip değil,Gaziantep kadar sanayisi eski değil ama ,

Dönüşümlü olarak başkanlığını İl valilerinin yürüttüğü DOĞAKA ‘nın K.Maraş ve Hatay ile birlikte  3 lü sac ayağından biri.

Osmaniye’nin bazı önceliklerini acilen belirleyip çözmesi gerekir.

1-Osmaniye’nin hüviyeti nedir?

Sanayi şehri mi ,tarım şehri mi, turizm kenti mi? bunun iyi belirlenmesi gerekir.

Bu tespitleri yapacak ve Osmaniye’yi ilerletecek hamlelere ivme kazandıracak olanlar işte ilgili kurumların seçimlerinde yarışacak olanlardır.

Osmaniye bir geniş görüşlülük kazansın diyoruz da acaba bu vizyonu kazandıracak babayiğitler ne vizyonda. Kurumlara ruh veren insan. Şehirleri dizayn eden insan .

Asıl  mesele burada.

Artık zamanımız kolektif yaşama zamanı. Ferdiyetçiliği aşıyor işler. Onun için birlikte çalışma, ekip olarak çalışma ruhunda olan insanlara ihtiyaç var. Osmaniye için tek vücut olabilen, vücudun kafasında iki gözden aynı ruh haliyle Osmaniye’nin meselelerine bakabilecek insanları arıyoruz.

“Ben değil, biz. Birkaçımız değil, ekseriyetimiz  saadet içinde olalım “diyebilecek babayiğitler arıyor Osmaniye ‘nin tüzel kurumları.

Osmaniye’nin kurumlarını  yönetmek  niyetiyle adaylık düşünenler,göreve talip olanlar himmetinizi geniş tutun. niyetiniz halis olsun.

Bu haber 1132 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU