Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

OTSO ve OTB seçimleri sahne alırken

Ali TÜRKMEN

14Ocak2013, 17:54

Ali TÜRKMEN

     Ülkemizde 2013 ve 2014 yılının seçimler yılı olacağını bilmeyen yok.
     2014 Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimleriyle sonrasında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi.
     2013 yılının ise, ilk aylarından itibaren Odalar ve Borsalar seçimleriyle, akabinde de  de 2014  seçimlerinin hazırlık çalışmalarıyla geçeceği anlaşılıyor.
     Osmaniye’de mart ayı son haftasına kadar yaşanacak iki aylık seçim gündeminin adı belli. OTSO ve OTB seçimleri.
     Osmaniye Ticaret Borsasında seçim tarihi belli  oldu.3.Şubat 2013.
     Bu hem 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısı ile Gazete cemiyetlerini ziyaret eden  OTB yönetimi tarafında bizzat, hem  de Borsa web sitesinden açıklandı.
    Basına yansıdığı kadarıyla da mevcut Başkan Sait ÇENET ve bir iki istisna isim dışında şimdiki yönetim ile, diğer Başkan adayı İsmail BOZKURT seçime katılıp yarışacak.
     Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasındaki seçimlerin tarihi farklı telaffuz edilse de mart ayı sonuna kadar sonuçlanması bekleniyor. Şimdilik seçimin tarihi, seçime kimler hangi meslek gurubunu temsilen girecek bunun netleşmesi bekleniyor.
    İlçe seçim kurulu duruma vaziyet etmiş görünüyor.
   Ancak  başkan adaylarından Ayhan KARAYİĞİT 14.01.2013 pazartesi günü saat 09.00 da Karayiğit Petrolde sabah kahvaltısında basınla bir müşavere yaptı. Aynı gün akşam saat 19.00 da Köşk restoranda yaptığı geniş katılımlı yemekli basın toplantısında OTSO başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Her iki toplantıya da katıldım.  Ayhan KARAYİĞİT'in   büyük oğlu Kadir Bey cep telefonumdan  arayıp bizzat ,AGC Başkanı Ali CİHANGİR de üyelere çektiği telofon mesajıyla davet etmişti.

  Davete icabet  bizim anlayışımızda Hz. Peygamber’in  önemli bir buyruğu,Bu buyruktan motiflenmiş  milli  bir uygulamamızdır.

   Zorlu Maraton Başladı. 2 yıllık zorlu seçimler maratonunu mahalli günlük gazete Takip’teki “Osmaniye’nin Fikir Bahçesi” köşemden takipte olacağımı duyurmak istiyorum.
-----------------
NOT:Aynı yazı aynı zamanda www.osmaniyedekimkimdir.com adlı sitede de yayınlanmaktadır.

 

Bu haber 1196 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU