Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

Salih COŞKUNER Hocanın Anısına

Ali TÜRKMEN

27Aralık2012, 23:11

Ali TÜRKMEN

                                         
     Osmaniye'de benim kuşak nesliin yakından tanıdığı bir isimdi Salih COŞKUNER Hoca.
     "1980 öncesi "diye söze başladığımız Ülkemizin ve  aynı zamanda Osmaniyemizin güvenlik açısından en netameli dönemi.O dönemde  hükümetler tahtarevallinin iki ucunda bir süre sağ,bir süre de sol hükümetler yönetiyor ülkeyi.Buna denk  kurumlarımızı yönetenler de devamlı değişiyor iktidarın rengine bağlı olarak.
    O isimlerden biri de Osmaniye'ye yeni kurulmuş Ticaret meslek lisesinin solu temsil eden müdürü Salih COŞKUNER idi.
   Okul Osmaniye Lisesinin Bahçesindeki ek binada.Ben aktif olarak yerel gazetecilik yapıyorum."Okulda bir olay mı  var? "biz de koşuyoruz okula haber adına.Bu koşturmacalar sırasında tanıdım Osmaniye Ticaret Meslek lisesinin Sosyal Demokrat Müdürü Sali COŞKUNER Hhocayı. Sağcı öğrencilerin endirek değil,direkt olarak hedefindeki Hoca ile makamında gazeteci, okul idarecisi diyaloğu içinde görüşüyorum.Ama okul çevresi bahçesi kim kime dum duma bir hengamenin içindeydi o ortamda.
     Yıllar geçti .
    Salih Hoca,1987 yılında devletten malulen emekli olmuş Güvenç pasajında Mali Müşavirlik yapıyordu. 
   1989 yılında başlayan KARAYİĞİT'in  Belediye Başkanlığı günlerinde kader bizi bir araya getirdi meclis salonunda.Ben yine basın adına, o da SHP den meclis üyesi hatta grup sözcüsü olarak.
   Zaman zaman ofisinde karşılıklı olarak sohbetlerimiz de oluyordu.2000 li yılların ortasında Bürosunu Öz Çetinler İş hanına taşımıştı.
   Akşam üzerleri eve gideceği zaman elinde o günkü gazete,dergi ne varsa alıp yola çıktığında yaya olarak cevdet Sunay Caddesinin Tülücüler sokağı ile kesiştiği noktanın karşısında eski belediye önünde karşılaştığımızda şöyle bir 10-15 dakika  50 metre Caddeyi yukarı doğru boylayıp hal-i alem üzerine dertleşirdik.
   En son yayla süresi içinde bir haber portalında Salih Hocanın Hastaneye yattığını öğrendim.Aradım  sonra da  aynı adreste  yine buluştuğumuzda da geçmiş olsun dileğimi yineledim.Validesi Dudu Hanımın  vefatından bahsetti.
   Eylül ayının ortalarında gerçekleşen bu görüşmeden sonra da karşılaşmak bir daha  nasip olmadı.
   Hani derler ya olumsuz haber tez duyulur diye.Vefat haberini okudum yine bir web sitesinden.
   Sali COŞKUNER Hoca; kendi doğrultusunda samimi,bilgi birikimi yerinde,entellektüel  donanıma sahip ve Osmaniye'yi ve Osmaniye insanını seven bir yüreğe sahipti.
   Eskimeyen Dostluk anılarıyla ,eski bir dost anısına ithaf bu  çalakalem yazımla onu" Salih Hoca güle güle git "diyerek ebediyete ve yeni bir hayata uğurluyorum.
   Allah'tan rahmet diliyorum.
   Aile bireylerinin ve dostlarının kederlerini paylaşıyor, taziyelerimi bildiriyorum.

Bu haber 1667 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU