Aydın Osmaniye Gazetesi

ziyaret notum

Ali TÜRKMEN

16Mayıs2012, 05:50

Ali TÜRKMEN

Bugünkü ziyaretim Osmaniye’nin Mesleğinde kıdem almış muhasebeci ve Mali Müşavirlerinden Servet YAZAR’A. Notlarım ise, bu ziyarete dair.

   Servet YAZAR ile aynı kuşağın insanlarıyız. Hayatımızın değişik merhalelerinde aynı Osmaniye havasını teneffüs etmiş, olması gereken yüksek Osmaniye ülküsü doğrultusunda aynı kaygıları paylaşmışız. Onun iş, sosyal ve siyasi arenada roller üstlendiği zaman dilimlerinde bendeniz de âcizane basın tarafında onun fiiliyatlarına tercümanlık etmekle vazifeli olmuşum.

   1975 yılından itibaren uzaktan uzağa,1990 yılından itibaren de yakın teşriki mesailer ile tanıdığım sevgili Servet YAZAR’I 14.5.2012 Pazartesi günü ziyaret ettim. Ama bu kez çat kapı değil.Telefonla ofisinde olduğunu öğrendikten sonra gittim Özel idare işhanı 4.kattaki işyerine.

       

Fotoğrafları çeken:Ayla ÖNAL

Servet YAZAR’IN biraz soyağacına değineli isterseniz kısaca. Aile kök olarak  Mersinli.Dede Osmaniye’ye görev gereği gelmiş ve yerleşmiş.Dedesi Yörük Müftü lakaplı Osmaniye’nin eski müftülerinden Mustafa YAZAR.Servet beyin babası matbaacı.Matbaanın adıyla yayınlanan haftalık yerel ÇATALOLUK gazetesinin  de sahibi.ÇATALOLUK O dönemin Osmaniye yazı dünyasının sanki uygulama okullarından biri.

 Servet YAZAR’IN iki amcası var soyadlarıyla özdeş okuyan, yazan. Biri ülke genelinde tanınan yayıncı-siyasetçi Nihat YAZAR, diğeri Osmaniye’de bir dönem okul gençliğinin fikir idollerinden,Osmaniyelinin şair ve edebiyat adamı olarak tanıdığı öğretmen Salih Sefa YAZAR. Rahmetle andığımız bu dört ismin soyadıyla YAZAR ailesinin Osmaniye’deki  3. kuşak temsilcisi olarak tanınan Servet YAZAR’A ziyaretimin ana nedeni belli. Osmaniye’nin FİKİR BAHÇESİ köşeme ziyaret notu düşmek.

 Dostluğun belirtisi karşılıklı uzun muhabbet etmek olduğundan çoktan beri oturup sohbet edemediğimiz Servet beyle bir araya gelince  3 saate yakın süre nasıl geçti anlamadım.

Çoğunu reşit bireyler olarak idrak ettiğimiz,birçoğunu da,canlı şahitlerden dinlediğimiz hayali  ve yad edişi ruhumuza tatlı haz salan Osmaniye’nin son 60 yıllık mazisine bir bakıverdik.

 Sözün bir yerinde de Ankara’daki Osmaniyeliler Derneği yönetim kurulu üyesi ,Maliye Bakanlığı hesap uzmanı Sertac’a getirdik lafı.Servet beyin oğlu 4.kuşak Sertaç YAZAR’A.

Bu ziyaretimde oturumumuzu fotoğraflayan ,nefis iki bardak çay ikramı ile bizi hoşnut eden Ayla ÖNAL hanımefendiye de teşekkür ediyorum.

 

                              Servet YAZARKimdir?  

1955  Osmaniye doğumlu.Osmaniye İmam-Hatip Lisesinin ilk mezunlarından.O yıllardaki uygulama gereği Osmaniye Lisesinde fark derslerini verip Bursa İktisadi ve Ticari ilimler Akademisinde yüksek öğrenimini 1980 yılında tamamladı.Yüksek öğrenimi süresince bir bankanın Bursa şubesinde memur olarak çalıştı.

 İzmir-Menemende vatani görevini 1983 yılında 4 ay kısa dönem olarak yerine getirdi.

Terhis sonrasıOsmaniye'de başladığı Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik hayatına devam eden Servet YAZAR meslek kuruluşu OSMMM odasında başkan yardımcılığı,bir siyasi partinin merkez ilçe Başkan yardımcılığı,basın sözcülüğü ve ilçe başkanlığını yürüttü.

favorileri renkte:lacivert,gri ve siyah.Yemekte:sıcak-soğuk sebzeliler ile içli köfte.

Galatasaray taraftarı olan Servet YAZAR,

evli ve 3 çocuk babasıdır.

  Osman KIBRISLIGİL

23.07.1986 yılında Omaniye'de doğdu.Eski Sanayi sitesi esnaflarından,yıllardır da giyim mağazıcılığı yapan Mehmet KIBRISLIGİL'İN en büyük çocuğudur.İlköğretimini Osmaniye Atatürk ve Osmaniye Hoşgörü Okullarında(Hoşgörünün ilk mezunlarından),Orta öğremini Osmaniye Anadolu lisesinde,yüksek öğrenimini ise;Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Eğitimi Öğretmenljğj bölümünde tamamladı.

  Vatani görevini Gölcük donanma orduevinde kısa dönem olarak yerine getirdikten sonra  Osmaniye'de baba işi giyim mağaza işletmeciliğine başladı.

  Şimdi: Yalçın spor,Sarar giyim ve KIBRISLIGİL Outlet adlı  giyim  mağazalarının işletmenliği ile iş hayatına devam eden Osman KIBRISLIGİL ;Lisanslı voleybol hakemi ve yüzme antrenörüdür.Amatör  bir şekilde de futbol oynuyor.

  Galatasaray taraftarı olan KIBRISLIGİL'İN favori renkleri siyah ve kırmızı,favori müziği Türk Sanat,favori yemekleri ise;Sebzeliler ile deniz ürünleridir.

  Osman KIBRISLIGİL Evlidir.

Bu haber 1868 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU