Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

Recai ALİBEKİROĞLU ve ab Metal,Arda Yapı,zita

Ali TÜRKMEN

04Mayıs2012, 12:13

Ali TÜRKMEN

 

 

Özel Haberlerimde bugün   1984 yılında kurulan  Alibekiroğlu Metal,2006 yılında kurulan Arda Yapı İnşaat  ile 2011 yılında kurulan   Zeytin İşletmeciliği ve tarım üzerine ZİTA işletmesi konu ediliyor.

Özel HABERLERİM için görüşüne başvurduğum  isim ise; İşletmelerin sahibi Recai ALİBEKİROĞLU.

 Recai ALİBEKİROĞLU: Metal ve Yapı üzerine  iki şirketi ile OTSO üyesidir. Zirai uğraşları dolayısıyla da Osmaniye Ziraat Odası yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyor.

   2012 yılı başında da bazı zeytin üreticisi arkadaşıyla kurdukları zeytin üreticileri birliği kurucu başkanlığını üstlendi.

03.05.2012    Pazartesi günü Şehit  Mehmet TATLI sokaktaki ALİBEKİROĞLU  METAL iş merkezindeki  Ofisinde görüştüm onunla.-------------

                                                                                                Recai  ALİBEKİROIĞLU  benim köşem ve www.osmaniyedekimkimdir.com adlı sitem için  biyoğrafisi ile,işletmeleriyle,üstlendiği STK görevleri ile önemli doneler verecek bir isim.

 .Soğuk demir ve uğraştığı iş alanı ile ilgili çok sayıda katıldığı kurslardan bahseden,usta eğiticisi belgesi sahibi olduğunu da öğrenince çeyrek asrı geçen Alibekiroğlu Metalin üstlendiği bayilikleri,ve kullandığı malzeme isimlerini sordum.Recai ALİBEKİROĞLU bu soruları cevaplama babında"TOSYALI ve GÇS nin bayisiyiz.Profil,Atermit,çelik yapı,inşaat,çatı kaplama,Prefabrik,bina ve izolasyon malzemeleri üzerine çalışıyoruz" dedi.

Yaptıkları işin tamamen inşaat sektörüyle iç içe olması ve konjüktürün getirdiği tabi sonuç olarak ta Arda Yapı İnşaatı vücuda getirip bir çok inşaat yapımını gerçekleştirdiklerini de belirten ALİBEKİROĞLU'na ZİTA yı da sordum.

Çünkü açılımı Zeytin İşletmeciliği ve Tarım  olan Zita "Ne alaka,Demir,Metal ve İnşaat bir de şimdi Zita ?"deyince.Zeytin üretimi  için üzerine tapulu ve icar olarak kullandığı geniş bir zeytin üretim alanını işlettiğini ve 10 yılı bulan ağaçlarıyla zeytin üretimi yaptığını söyledi.Bu vesileyle de Osmaniye Ziraat Odası Yönetim kurulunda da görev aldığını beyan etti.

Ama Recai ALİBEKİROĞLU nun parağraf aralarından hep gelmeye çalıştığı bir mevzuya getirdim sonunda konuyu.Osmaniye'nin son  birkaç yıldır hızla  genişleyen zeytin üreticiği üzerine.

İl  ve Bölge bazında çalıştayı düzenlenen, organize ihtisas sanayi alanı oluşturulacak olan zeytin işletmeciliğine. Bu alanda da kurdukları Zeytin üreticileri birliğine .

Gözlemlediğim kadarıyla,Recai ALİBEKİROĞLU işine konsantre bir işadamı.En son ilgilendiği zeytin konusunda da tabir yerindeyse işin inciğini cıncığını araştırmış.

Osmaniye ve Zeytine nasıl bir mutlu beraberlik sağlatırızın  kaygısında.

Ziyaretin son not cümleleri de Zeytin Birliğinin yapılacak ilk genel Kurulu üzerine.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2012 yılı ilk aylarında kuruluşunu gerçekleştiren Osmaniye Zeytin Üreticileri Birliği ilk genel Kurulunu yapıyor.

 Recai ALİBEKİROĞLU başkanlığında kurulan Birliğin Genel kurul toplantısı 12.05.2012 Cumartesi günü saat 10 da gerçekleştirilecek.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılacak olan kongreye aday olarak katılacağını açıklayan Kurucu başkan Recai ALİBEKİROĞLU  “Osmaniye’nin yeni ama hızla gelişen sektörü Zeytincilik ve Zeytin ürünlerinin Ülke ve Dünya piyasaları ile rekabet eder hale getirilmesi için çalışmak amacıyla kurduğumuz birliğimizin kongresinin de güzellikler içinde geçeceğine inanıyorum “dedi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

                 

               Recai ALİBEKİROĞLU Kimdir?             

    1966 yılında Osmaniye'de doğdu. Osmaniye’nin köklü, geniş ailelerinden Alibekiroğullarından. Emekli Orman İşletme memuru Sinan ALİBEKİROĞLU'nun 6. çocuğudur. Osmaniye merkez 7-OCAK ilkokulu, Osmaniye ortaokulu ve Osmaniye lisesinde okudu.

Soğuk demir işi üzerine 1984 yılında Alibekiroğlu Metali kurdu.Usta eğiticiliği üzerine   belge sahibi olarak çalışma hayatına devam etti.işletmesini genişletti.

Park Bahçe oyun grupları, kaplama malzemeleri, Atermit üzerine Tosyalı ve GÇS Firmalarının bayiliklerini yürüten ab Metalin yanısıra  2006 yılında Arda Yapı inşaatı ve  2011 yılında da Zeytin İşletmeciliği üzerine de ZİTA adlı işletmeleri kurdu. Otso üyeliği, Ziraat Odası yönetim kurulu üyeliği ve Zeytin Üreticileri birliği kurucu Başkanlığını yürüten Recai  ALİBEKİROĞLU .Evli ve  1 kız, 2 erkek çocuk babasıdır.

 Aynı yazı için www.osmaniyedekimkimdir.com web sitesine bakabilirsiniz.

Bu haber 2201 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU