Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

Ziyaret NOTLARIM---///---Ali ve Ukayl KILIÇ'A Ziyaret

Ali TÜRKMEN

29Nisan2012, 22:02

Ali TÜRKMEN

Yücel KILIÇ ismi benim hafızama 1976 da can kardeşim  ve liseden sınıf arkadaşım Cevat OĞUZHAN ve onun teyze oğulları yine liseden sınıf arkadaşlarım Fuat ve Mithat YALÇIN kardeşlerin dayısı olarak kaydedildi.

1970 li yılların sonunda da yerel Doğuakdeniz gazetesini çıkardığım zaman o da  Seyfettin ÖNER ile birlikte kurdukları oto yedek parça satışı üzerine  ÖNER TİCARET ünvanı ile reklamlarını yayınladığım günlerden de hafıza kaydım pekişti.               

1980 Yılı başında Yücel Bey; KılıçTicareti  kurmuş ,büyük oğlu Ali ve H.Serdar KILIÇ ile yürütürken ,1988 yılında vatani görevimi kısa dönem olarak Karabükte ifa ederken  tanıştığım rahmetli H.Serdar aracılığıyla KILIÇ TİCARET ile bağlantım başladı.O günlerde KILIÇ Ticaret  biri Palalı Süleyman ,diğeri de Cevdet Sunay caddesinde olmak üzere iki ayrı şubeydi.

Zamanla Dayanıklı tüketim ürünleri,ev mobilyası,mutfak eşyaları,cep telefonu,bisiklet ve motor üzerine bayilikler ile oluşturdukları konsept çok katlı KILIÇ TİCARETE de ziyaretlerim devam etti.

Her gidişimde de  rahmetli H.Serdar ve onun aracılıyla tanışıklığımı pekiştirdiğim abisi Ali  ve  küçük Kardeş Ukayl KILIÇ beylerle de  görüşüyordum.

2008 yılı sonlarında cep telefonu TURKCELL bayiliğini  ana binadan ayırıp, yönetimini rahmetli Serdar üstlendiği günlerde de iletişimim kopmadı KILIÇ TİCARET ve Ali ve Ukayl KILIÇ  kardeşlerden.

 Bir de Tabidir ki,2010 yılı Ocak ayında bir deniz kazasında şehid olana kadar  H.Serdar beyden.

24/04/2012 salı günü böyle bir ziyaret gerçekleştirdim KILIÇ TİCARETE.

Artık benim her ziyaretim Rahmetli H.Serdar anısına vefanın hisleriyle,Ali ve UKAYL beylerin beni karşılamaları da ahde sadakatin engin  örnekleriyle oluyor.

        

KILIÇ TİCARETE  Atatürk caddesi tarafından girdikten sonra  100 metrelik bir yürüyüşle ve birçok bölüm-departman personelini selamladıktan sonra  Ali KILIÇ Beyin ofisine ulaştım..Dubleks tarz yükseltili  alandaki ofise birkaç merdiven çıkıp vardığımda  selam verip oturdum.  Gelen çayı içerken ortalıktaki telaştan bahar ve de Anneler gününe dair yürütülecek kampanyanın ipuçları hissediliyordu.

 Devamlı günceli kovalayan Ali KILIÇ'IN sözlerinden KILIÇ TİCARET ünvanındaki  ticaret sözcüğünün kaldırılacağı anlaşılıyordu.KILIÇ sözcüğünün önüne ya da arkasına daha güncel,bayiliği yapılan temel bir markanın sembol bir sözcüğü eklenecek gibi geldi bana.

Fotoğraflarda Ukayl bey yok.Çünkü ben vardığımda çok yoğun bir görüşme trafiği vardı.Baba Yücel Bey'i çoktandır görmüyorum.Ziyaretin son deminde  yanımıza gelen Ukayl beye de isminden dolayı takılıyorum hep.Yine takıldım."İsmin çakma mı yoksa göbek kesimi mi "?diye.Çünkü Osmaniye'de bu isim çok nadirattan.Bir elin parmakları sayısınca belki de.Ama ben Osmaniye'de sadece Ukayl KILIÇ'I biliyorum.Başka bildiğim  bir Ukayl ismi  daha var o da 1400 yıl önce yaşamış bir Sahabe.Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed'in(A.S.) amcası Ebu Talibin dört oğlundan ikincisi ve Hz.Ali'nin abisi.Hz.Ukayl bin ebi Talib.

 Aldığım cevaptan  isim babasının merhum emekli İmam-Hatiplerden  Osman YILMAZ olduğunu ve  doğduğu zaman onun tarafından verildiğini  öğrenmiş oldum.

Bu haber 1752 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU