Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

YAZILARIM--///--AK Parti Osmaniye İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail KAYA

Ali TÜRKMEN

17Nisan2012, 23:01

Ali TÜRKMEN

  
Dede İsmail KAYA denilince benim ve benden önceki neslin aklına okuyan,anlatan,anlattıklarını aksiyonlaştıran, yazan ,çizen bir isim gelir. Osmaniye'nin yakından tanıdığı Belediyeci,bu alanda da mevzuat Bankası,değişmez Meclis Başkanı,Sivil Toplum kuruluş adamı, Ticaret Odasının en uzun( 20 yıl gibi)başkanlığını yapan 2001 yılında vefat eden bir ulu çınarın profili resmi geçit yapar hafıza kaydımızdan Ben bu yazımda ismi Dededen yadigar, ismi kadar siyaset ve sosyal aktivitesi de dededen tevarüs,Osmaniye AK Parti İl Gençlik kollarının en uzun soluklu başkanı olma özelliğine sahip bir gençten,merhum İsmail Amcanın oğul Haluk KAYA'dan torunu; İsmail KAYA 'dan bahsetmek istiyorum.
Aralarında ki fark zaman dilimi ve kuşak farkı sadece.Dede ortaokul mezunu ,her üstlendiği görevini alaylı niteliğiyle yapmış.Ama,Bilgi donanımı etiketlendirilse ve akademik kariyerde adı konsaydı,en az doktora seviyesindeydi. Zaman herşeyi daha da açıyor. İnsanları hayat donanımı bakımından daha da palazlandırıyor. Artık CV lerde bilinen diller,bilgisayar ve uzmanlaştığı bilgi ve becerinin Diploması ve belgelenirliğine göre insanlar dikkate alınıyor. Yani sonuç ta mektepli olmak gerekiyor.İşte torun ismail KAYA bunun farkında olarak dedesinin aksine,alaylı değil, mektepli.Zamane genci olarak daha da geniş malumatıyla irdeliyor hayatı."Her insan ;babasından ileri, çocuğundan geri, olmalıdır ki, içinde yaşanılan hayatın daha da ilerlediğini söyleyebilelim. Bu mantalite ile bakınca torun İsmail KAYA'nın lisans öğrenimi ekonomi,yüksek lisansı ise;yönetim ve organizasyon performans uzmanlığı. Osmaniye'de lisanslı atıcılardan,yamaç paraşütü ile ilgili bir genç adam.
       21 yaşında Osmaniye'nin ilk atış Poligonunu kurmuş ve halen tek olan poligon sahibi.
       Karşılıklı inanç ve güven içinde,takım ruhuyla bir araya gelmiş bir gençlik grubu AK Parti İl Gençlik Kolları. "AK Gençlik olarak Osmaniye'nin bahtının daha da ak olmasının azmi içindeyiz"diyen bu Gençlik Kollarının başında da bir civanmert delikanlı İsmail KAYA var.
      13/04/2012 Cuma günü saat 10.30 gibi vardığım babası Haluk KAYA'nın Bedesten içindeki işyerinde rastlaştık İsmail KAYA ile.Yeni den yüklendiği AK Parti İL gençlik kolları Başkanlığını kutlamak için Partideki çalışma ofisine geleceğimi söyledim ona. Ama genç KAYA madem işyerimize kadar gelmişsiniz.Bir daha zahmet etme,buradaki ofisimde otururuz,karşılıklı birşeyler içer,konuşuruz "deyince de birlikte geçtik ofise.
      AK Rengin hakim olduğu,TÜRK BAYRAĞI ve MKE flamasının dışında araya ciddiyetin rengi siyahın da girdiği odada birkaç kare fotoğraf verdik.
      Hayırlı gün Cumanın hayrına Dedesi merhum İsmail Amcamın anısına atfen,ruhuna fatiha ile ,yeni seçildiği başkanlığın da Osmaniyemize güzellikler getirmesi dileklerimizle konuştuk. "Milletimizin geleceği ve Bahtı AK olsun "temennilerimizle de vedalaştık saat 12.30 da...

Bu haber 2062 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU