Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

ÖZER EMLAK'E bir ziyaret ve GENEL KOORDİNATÖR Derya ALA ile sohbet

Ali TÜRKMEN

15Mart2012, 23:14

Ali TÜRKMEN

Ziyaret NOTLARIM---///---

Kurumsallaşma ve iş hacmi ile müşteri Portföyü bakımından Türkiye Emlak Piyasasında isim oluşturmuş Osmaniye’nin en büyük emlak firması

ÖZER EMLAK’E bir ziyaret ve GENEL KOORDİNATÖR Derya ALA ile sohbet

                                                                     

 

  13.03.2012 Salı günü Özer Emlake Osmaniye’nin Fikir BAHÇESİ köşeme  not oluşturmak gayesiyle gittim.Osmaniye emlak piyasasının kurumsallaşma yönünden, iş hacmi ile gayr-i menkul ve müşteri portföyü bakımından Türkiye çapındaki Firmanın  Patronu Namık ÖZER’İ görecektim.Görecektim ve oturup müsaitse , çeyrek asra dayanan eskimeyen bir dostluğun  anılarıyla  ziyaret notumu  yazacaktım.

 Özer emlake vardığımda  danışma Ofisinde sekretaryayı idare eden Meryem ÇELİK Hanım kızımız karşıladı beni  ve Basın ile bağlantılı olduğumu öğrenince de  Genel KOORDİNATÖR Derya ALA Hanımefendiye yönlendirdi. Derya Hanımın çalışma odasına girdiğimde ilk defa karşılaşmamıza rağmen, yüksek iletişim yeteneği ile 40 yıllık tanış gibi teveccüh ile kabul edildim. Niyetim belliydi. Namık Bey ile görüşecektim. Fakat yine çat kapı gidince o anda Namık bey’in ofiste olmadığını öğrendim.

Davetsiz giderseniz oturacak yer beklememelisiniz ama Derya hanımın mütebessim çehresi, engin kabul ve ağırlama yeteneği ile bana orada oturma fırsatı doğdu. Oturup bekleme eğilimine girmiştim ki,  işyeri personellerinden genel hizmet görevlisi Ayşe Hanımın getirdiği çaylar, tanışma faslına zemin hazırladı. Soru cevap derken karşımdaki Derya Hanımın genç yaşına rağmen hayata karşı dopdolu olduğunu fark ettim. İnsanlarla diyalog,

Muhatabın iç dünyasına girip hem hal olma, karşıya telkin ettiği güven tavırları, iş tecrübesi, çalışma azmi ve gayreti ile kendine özgüven hissiyle” ismimle müsemma Derya gibiyim evelallah” der gibi donanımlı olduğu izlenimini aldım.

Biraz daha derinleşen sohbet ortamında 2. çaylarımızı da ikram etti  Ayşe Hanım.

  Derya hanımın aktarımlarından aldığım bilgiye göre asıl dalı okul öncesi öğretmenliği.

 7 yıl Özel Okul İşletmeciliği ve 5 yıl da inşaat sektöründe toplam 12 yıllık devasa kent İstanbul deneyimleriyle de donanımlı Derya Hanım son bir yıldır kinetik enerjiyle hem ÖZER EMLAK’E hem de kendi şehri Osmaniye’ye hizmet vermeye çalışıyor.

Muhasebe Departmanı (Finans)- İdari Personel- Satış Danışmanlığı-

Reklâm- Basın Yayın -Spor(Amatör Özer Emlak spor)gibi departmanların Genel KOORDİNATÖRÜ ve İşveren ASİSTANI olarak çaba harcıyor.

Her zaman ve her yaşta eğitimin şart olduğu inancıyla çeşitli seminerlere katıldığını belirten Derya Hanıma “kime niyet, kime kısmet “ dedim ve sahip olduğu nitelikleri görünce göz ardı edilecek gibi olmayan Derya Hanım ile bir ziyaret notu oluşturmaya karar verdim. Kurumsallaşmış bir Firmada Genel Koordinatör ve Patron asistanı olarak “bu ziyaret notum seninle ÖZER EMLAKLE ilgili olsun” deyip bu notları yazdım. Ama ziyaretin belgelenmesi için Fotoğrafta gerekiyordu. Fotoğraflarımızı da Yine sağ olsun yüksünmeden, keyifle Ayşe KARAYILAN Hanım çekti.

  Geçen haftayı eğitim seminerinde Adana’da geçiren Derya ALA hanım, seminer sonunda verilen katılım sertifika tören resmini de takdim etti bana.  

Saat 13.30 da vardığım Özer Emlakten ve Derya hanımın odasından “Eh ne diyelim Namık beyle diyalogumuz bir ileriki zamana kaldı. Bu görüşmeye de Derya Hanım aracılığıyla bir zemin buluruz inşallah” temennim ile 15.12 de ikindi ezanı okunurken ayrıldım.

 

     Derya ALA Kimdir?

22.05.1982  yılı Osmaniye doğumlu. Osmaniye’de ALA lar ailesinden.

Osmaniye merkez Fatih İlkokulu, Derviş paşa ortaokulu ve Rahime Hatun Kız Meslek lisesini bitirdi.

Yüksek Öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul öncesi Öğretmenliği bölümünde tamamladı.

Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesinde "Çocuk ve Ergen Psikolojisi" alanında yaptıktan sonra İstanbul'da 7 yıl  Özel Okul işletmeciliği,5 yılda İnşaat alanında çalıştıktan sonra Osmaniye'ye geldi ve İstanbul birikimleriyle Özer Emlak Genel Koordinatörü ve İşveren Asistanı olarak iş departmanlarını yönetiyor.

İstanbul günlerinde  birçok sosyal sorumluluk projesine aktif olarak katkı veren Derya ALA,

Galatasaray taraftarıdır. Görsel sanatlarla ilgili ve yağlı boya  resim yapmaktan hoşlanıyor. Bağlama çalabiliyor.

Bekardır

Bu haber 2829 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU