Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

Osmaniye'nin en güçlü İnşaat ihale yüklenici Firması Yönetim Kurulu Başkanı İsmail FIRAT ile bir çay içimlik sohbet.

Ali TÜRKMEN

06Mart2012, 22:23

Ali TÜRKMEN

Ziyaret NOTLARIM  ---///--- Osmaniye’nin en güçlü İnşaat ihale yüklenici Firması Yönetim Kurulu Başkanı İsmail FIRAT ile bir çay içimlik sohbet.

                                                     Fotoğraflar:Musa  ÇUHADAR                                                                             

   Buradan sizlere aktardığım notlar genelde ofislerinde ziyaretine gittiğim kişilere ait bilgileri içeriyor. Zaman zaman da bize vaki ziyaretleri konu ediyorum. Bir de;  bir denk düşme sonucu bir araya geldiğim ve tamamen tarafsız saha gibi, misafirlikte karşılaştığım, hakkında not yazıp iki kare de olsa birlikte objektiflere görüntü vermeye değer bulduğum isim ve firma yöneticileriyle ilgili oluyor.

   İşte bu ziyaret notum bu nitelikte bir not.

   Osmaniye’nin Kamu İnşaat ihalelerinde en güçlü yüklenici firması kabul edilen Fırat Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail FIRAT’A ait.

   Çoğu kez olduğu gibi yine çat kapı gittiğim Kuyumcu Rıfat KİREÇÇİ’nin sarraf dükkânında denk geldi İsmail Bey. Ben Rıfat Bey’in inşaat mühendisi oğlu Boğaziçi İnşaat sahibi Mustafa Bey ile sohbet etmeye daha yeni başlamıştım ki,”geçiyordum uğradım” kabilinden içeri girip selam veren İsmail FIRAT’IN halinden anladığım kadarıyla bu mekan onun sürekli uğradığı bir mekan, ama bu uğramada da, acilen bir yere  gitme fikriyle geldiği imajı vardı.

 İsmail Bey yanıma oturunca, personel Musa ÇUHADAR kardeşim bize mis gibi birer tarçınlı çay ikram etti. Çayları içerken, Musa beyden bu kıymetli anımızı fotoğraf kareleriyle görüntülemesini istedim.

 Çay faslı ve fotoğraf faslı devam ederken İsmail FIRAT geçmişte Osmaniye de kurduğu Müteahhitler odası ile ilgili yaşadığı sıkıntıları anlattı. Ben de hazır onu bulmuşken; yapıp tamamladığı Osmaniye’nin yeni OTOGARI, yapmakta olduğu sebze hali hakkında sordum.

Şehrin merkezinde meydan diye yapılıp açılan iki yer serencamı üzerine ben yorum yaptım.

Yenisi yapılmak düşüncesiyle yıkılan, eski belediye binasının yerinin biraz daha geniş olması gerektiği üzerine birlikte fikir teatisinde bulunduk. Sorduğum sorulara samimi karşılık aldığım, yaptığım yorumlara da katıldığını hissettiğim İsmail FIRAT bey’in gideceği araç şoförü gelince o ayrıldı bizden.

     Bu hamur çok su götürür, bu oturumun bilgi detayları için daha geniş bir zaman ve daha uygun bir ortam gerekir. İrticalen yapılan bir sohbetten ancak bu nitelikte bir ziyaret notu çıkar.

Gün Cumaydı, sohbet esnasında Cuma salası okunmuştu. Cuma namazına yarım saat kala başka bir zaman da bir ziyaret notu da onlarla gerçekleştirmek dileğimle ayrıldım ayrılma zamanıma yakın  dükkana gelen sarraf Rifat beyin kuyumcu dükkânından ve oğlu  genç inşaat mühendisi Mustafa KİREÇÇİ beyin yanından.

Bu haber 2197 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU