Aydın Osmaniye Gazetesi

ZİYARET notlarımda geçen haftadan üç isim: Emir Hasan ASLANTAŞ Hasan TÜLÜCE ve Onur ŞEN

Ali TÜRKMEN

29Şubat2012, 19:38

Ali TÜRKMEN

  

       "Osmaniye'nin Fikir Bahçesi"  köşemiz www.osmaniyedekimkimdir.com adresi anasayfada ,hem de Osmaniye'nin  günlük yayın yapan TAKİP Gazetesinde ve  www.akdenizgazetesi.com  adlı  bu sitede yayınlanıyor.Gazetede aynı köşede dönüşümlü,sitelerde  ise ayrı sıralı başlıklar altında  1- Yazılarım, 2- Aktüel ve siyasi Röportajlarım,3-Özel Haberlerim-4-Ziyaret notlarım diye yer alıyor.

--------------------------------------------------------------------------------------- 

                  

Geçen haftayı kapatırken 25.02.2012 cumartesi günü ziyaret ettim

Osmaniye’nin en genç ve Mektepli Sigortacısı, Şen Sigorta İşletmecisi Onur ŞEN’i.

     1999 yılında Osmaniye  Askerlik şube Başkanlığından  kıdemli personel yüzbaşı olarak emekli   Necdet ŞEN. Şen sigortanın kurucusu. Onur ŞEN ise Necdet beyin oğlu. Ortaöğrenim yıllarından itibaren  babasının yanında  başladığı sigorta iş kolundaki çalışmasını Sigortacılığın okulunu okuyup devam ettiriyor şu anda.Marmara Üniversitesi Sigortacılık bölümü mezunu.

Yine babasıyla beraberama,  işiyle, işyeri ile  daha etkin  yetkin  ilgilenen bir işletmeci  olarak.

25.02.2012 Cumartesi günü  Akyar caddesi Selam Apartmanı giriş katında bulunan iş yerinde ziyaret ettim  Osmaniye’nin  en genç ve mektepli sigortacısını.Yaklaşık on yıldır adını duyduğum Şen sigortanın telefonda birkaç kez  konuştuğum  genç yöneticisi  Onur bey ile ilk vicahi ,yüz yüze görüşmemizdi bu . Bir bakıma da tanışıp bilişme görüşmesi

Bir iki referans sonrası vardığım masasında Onur bey ile yapılan hoş-beş ve tanışma  seansında    ofisin o anki ortamında  bir arada olan iki bayan personelle de tanışma fırsatı buldum. Biri  Cevdetiyeli   Fatma KÖRCE Hanımefendi, diğeri ise, Muazzez ERZURUM.

 Onur bey ile muhabbet ortamımı yakalamıştım. Personelin  iş yoğunluğuna da tanık olmuştum, vaziyeti en uygun eleman olarak Onur Beyin amca oğlu Kartal Şen’den de ziyaret belgesi sayılacak  birkaç kare resim çekmesi ricasında bulundum. Görüşme sırasında karşılıklı söyleşi sonucu Onur beyin birkaç vurgulu cümlesini paylaşayım sizlerle.

“Şen Sigorta altı sigorta şirketinin ürünlerini pazarlıyor. Şen sigortanın. Osmaniye’nin dışına  ÜLKE geneline de poliçeleri var. Sigortacılık çağın mesleği. Ekonomi geliştikçe, iş sahaları genişledikçe sigorta ürün yelpazesinde yer alan hizmetler de çeşitleniyor. Çoğalıyor.”

 

                   

 

 

   ---Osmaniye’nin en geniş ailelerinden Tülücüleri kendi soyadları ile anılan sokaktaki adreste faaliyet gösteren TÜYAD adlı Dernekle bir araya getiren Hasan TÜLÜCE

      

Fotoğraf:Mehmet KAHRAMAN-

Fotoğraftakiler:Sol Başta bendeniz-Hasan TÜLÜCE(ortada)Hikmet TÜLÜCE (sağ başta)

     20.02.2012 Pazartesi günü bir vesile ile gittiğim Osmaniye Defterdarlığı Motorlu Taşıtlar bölümüne varmışken hemen bitişikteki bölümde bulunan Vergi Dairesi Muhasebe bölümüne uğradım.

Şef Hasan TÜLÜCE hem köylüm, hem babamın annesi Tülücüler’den olduğu için hep dayılarım saydığım bir ailenin ferdi.

 Ayrıca memuriyetinin yanı sıra sosyalitesi ve beşeri  ilişkileri  fevkalade gelişmiş bir isim.

 Bir de Osmaniye’nin en geniş nüfusa sahip ailelerinden TÜLÜCÜLERİ TÜYAD adlı Dernek çatısı altında kendi başkanlığında toplamış biri.

 Tam uğrayıp ta çay faslına geçmişken gelen Hikmet TÜLÜCÜ’YÜ de orada bulmuşken bu anı hem fotoğraf hem de yazı ile tespite karar verdim. Hikmet TÜLÜCÜ Osmaniye’de Hızarcılığın, ahşap doğramacılığın ve de en son Amerikan hazır mutfakçılığın simge isimlerinden. Şimdi işleri oğluna devretmiş olduğunu da orada öğrendim.

Bildiğim kadarıyla Hikmet TÜLÜCÜ, açılımı TÜLÜCÜLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ olan ve idare binası kendi soyadları ile anılan TÜLÜCÜLER sokağında bulunan TÜYAD’ın da kurucu ve halen yönetim kurulu üyesidir.

Bu ortamın Fotoğraf karesini Mehmet KAHRAMAN isimli genç kardeşim çekti.


 

 ----Avukatlık mesleğine paralel, AK Partiyle siyaset sahnesinde çeşitli görevler ile rol alan bir isim Emir Hasan ASLANTAŞ

      

   Geçen haftanın son resmi iş günü 24.02.2012 Cuma günü öğleden sonra ziyaretine gittim Av. Emir Hasan ASLANTAŞ’ın Çiçek işhanı 3.katındaki Avukatlık bürosuna.

    Yaklaşık 1.5 saat süren çalışma ofisindeki sohbetimizin ana teması  ekonomisi, siyaseti, insani ilişkileri ile Osmaniye’nin genel yaşamı.

      Emir Hasan ASLANTAŞ 2003 yılında stajını takiben başladığı Avukatlık yaşamına paralel AK Parti Osmaniye il teşkilatının gençlik kollarında siyasete başlayıp bugünlere gelmiş.

 İki milletvekili aday adaylığı 2007 ve 2011 de var. Bir de Merkez ilçe başkan adaylığı var siyasi geçmişinde. En son üstlendiği siyasi görev ise AK Parti Genel Merkezinde MKYK üyeliği. Osmaniye adına beni en çok sevindiren konu, onun iktidar Partisinin MKYK sında görev almış olması. Kongre ile geldi bu göreve.

 Benim dışarıdan gözlemlediğim ve de oturup sohbet ettiğim anlarda edindiğim intiba; sözü eğip bükmeden, düz konuşan biri. Etrafında oluşan, kader birliği eden dost ve arkadaş çemberinin daralmadan devam ediyor olması da herhalde bu tavrına bağlı. Yaşı 36 yı bulmuş ama fiziki görüntü olarak ta tanıyanların da onaylayacağı bir gerçek, çok daha alt yaşlarda bir görüntü veriyor.

Ziyaretimizin son bölümünde sohbetimize iştirak eden EZİCİ ve ÜSTÜNER kardeşlerim ile birlikte Emir Hasan ASLANTAŞ’tan izin isteyip ayrıldım o muhabbetli ortamdan.

Bu haber 2249 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU