Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

İki ziyaret notum

Ali TÜRKMEN

20Şubat2012, 22:40

Ali TÜRKMEN

                               

 Avukat Lütfi ÖZKAN’A geciken hayırlama  ziyareti

 Bahanesiz dost köyüne uğranmazmış. Ben de Geciken bir hayırlama bahanesiyle 5/02/2012 Çarşamba günü Av. Lütfi ÖZKAN’A uğradım. Amacım  8 ay önce taşındığı, bugün, yarın diye,diye geciktirdiğim Adnan Menderes Bulvarındaki Avukatlık bürosunu hayırlamaktı.

    Gürhanoğlu Apartmanı 1.katındaki ÖZKAN Avukatlık bürosu çalışma ofisinde bir araya geldiğim Lutfi ÖZKAN ile Osmaniye gündemi üzerine bir ufuk turu attık.Emekli  Öğretmen,eski Osmaniye Baro Başkanı ve halen Osmaniye İl Genel Meclis üyesi  Av.Lutfi ÖZKAN ,siyasette  değişik zamanlarda  çeşitli adaylıklar ile Osmaniye’nin  karşısına çıktı.Osmaniye Sosyal hayatında hatırı sayılır aktörlerden biri olduğu için   yerel basın için önemli bir haber değeriydi.Yaklaşımlarını can kulağıyla dinledim.Lutfi Bey’in oğlu Av.Aykut ÖZKAN   bir iş nedeniyle Bahçe ilçesine gitmişti onunla görüşme şansım olmadı.

   Bizim sohbetimizi  alicenaplık örneği göstererek büronun  genç Avukatlarından Şaziye TEKE  hanımefendi Fotoğrafladı.Bu ziyaret sırasında Karaçay Mahallesi TEKE’ler ailesinden Mehmet TEKE'nin kızı,  arkadaşım Fahri TEKE’nin amca kızı,Antalya Ağır ceza Hakimi Süleyman TEKE’nin kız kardeşi Şaziye Hanımı tanımak  benim için ayrı bir kazanç oldu.

                          Nihat SARPKAYA'YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

            

Fotoğraftakiler:Ayakta duran Ali TÜRKMEN-Nihat SARPKAYA(Gözlüklü)-Adil KESKİN(önde) Halil HIZ-Hasan ÇETİL(sağda)  

        İlimizin SARPINAĞZI Köyünden ve SARPKAYALAR ailesine mensup Demir Çelik emeklisi Nihat SARPKAYA ameliyat oldu.

         Yaz aylarından itibaren son bir aya kadar yaşadığı sağlık probleminin barsakları tıkayan kötü huylu olmayan bir kitleden kaynaklandığı teşhisi konan SARPKAYA bir ay önce kayınbiraderi Göğüs hastalıkları uzmanı  Prof.Dr. Hemşerimiz Mehmet COŞKUNSEL’in referansı ile ameliyat olmak için Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi araştırma hastanesine yattı ve başarılı  bir ameliyat geçirdi.

        

        Ameliyat sonrası Osmaniye’ye gelip evinde dinlenen Nihat SARPKAYA’ya  bir geçmiş olsun ziyaretine gittim.

        Hasta ziyaretinin Peygamberimiz Hz. Muhammed’in sünneti, ahlaki bir davranış ve insani bir vecibe olduğunun idraki içindeydim.

        41 yıla uzanan tanışıklığım ve dostluğun bana yüklediği bu ziyaret görevimi gerçekleştirirken bir arada bulunma şansı yakaladığım Çınar- Der başkanı Halil HIZ  ile ÇINAR-DER  Yönetim kurulu üyelerinden Adil KESKİN, Nihat SARPKAYA’nın bacanağı emekli Din Görevlisi Hasan ÇETİL’i de  kareye dahil edip, birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdim.

       Fotoğraflar için makinenin deklanşörüne yine hasta ziyaret amacıyla orada bulunan en genç isim öğretmen Muhammed AKDOĞAN bastı.

      İnsan için Hastalıkla geçen sürede hastalığa karşı gösterilen sabır bir çeşit ibadettir.         “Hayat Hastalıklarla tasaffi ( temizlenir) eder” özlü sözü hatırımızda tutmamız gereken levha bir sözdür.

     Nihat Beyi gayet sağlıklı gördüm. Bu ziyarette bulunanların ortak kanaatiydi. Hastalık süresince  17  kilo vererek fiziki ağırlıktan da kurtulmuş. Nihat Beyin ifadesiyle de boy kilo orantısını yakalamış. Bu Fiziki rahatlamaya paralel insan bedeni hem dinçleşiyor, hem de  hastalık süresince  günahlar  bir bir dökülüp Ruhi hafiflikte artıyor inancımızın gereği.

    Hastalığın Zahmeti bitmiş biiznillah.

   Nihat bey’e ve değerli eşi Mihriban Hanım ve kızımız Hüsne’ye ailece tekrar tekrar geçmiş olsun diyorum.

Bu haber 2322 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU