Aydın Osmaniye Gazetesi

Vatanımız ve Vanımız sağolsun

Ali TÜRKMEN

24Ekim2011, 00:45

Ali TÜRKMEN

   Bugüne kadar terör acısının yaşattığı bardağı taşıran acı damlaydı 24 şehit.
O nedenle toplu vurdu yüreklerimiz.Türkiye yek vücut oldu.Şehitlere rahmet,gazilere minnet,hainlere nefret haykırışlarıyla inledi caddeler,sokaklar.
    Bir cuma günü Ülkemin bütün camilerinde hatipler  minberden bu haykırışa  hutbeleriyle,spor alanlarında sporcu ve tribünler asker selamlarıyla,tv stüdyolarında sunucu ve konuklar sunum ve konuşmalarıyla,sinelerde toplu vururken yürekler,şehit evladını peygamber kucağının beklediği imanına ermiş,gönlü hüzünlü,gözü yaşlı ama metanetini bozmadan  son yolculuğuna "Vatan sağolsun" diyerek uğurlayan Analar,Babalar,eşler,bacı ve kardeşler  eşlik ettiler.

    Tam bu sırada gelen Van deprem haberiyle bir kez daha sabır ve metanet diliyoruz Allah'tan.Birlik,dirlik,toplu vuran yürek istiyoruz.Acıların paylaşıldıkça azaldığı inancımızla Vanımızın acısını gönlümüz hüzün,gözümüz yaş dolsa da iliklerimize kadar onların acısıyla ama metanetle karşılamamız gerektiğini düşünüyorum.

   Bu  kaderin kazasına da ancak "İnna lillahi ve ina ileyhi raciun"deriz.Kafamızı kader örsüne vurup kırmadan elimizden gelen maddi,manevi yardımlarımızla katkı sağlamaya çalışmalıyız.

   Bir şairimizin"Toprak uğrunda ölen varsa vatandır."

   Bir diğer şairimizin de "Edirne'den Van'a kadar benim güzel bir yurdum var" dizeleriyle Vatanımız ve  Vanımız sağolsun içindekilerle birlikte diyorum. Şehitlere  ve depremde kaybettiğimiz canlara rahmet,gaziler ve kalanlarımıza Başsağlığı,yaralılara acil şifa ,sabır ve metanet diliyorum.

Bu haber 1232 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU