OTSO Yönetimi, Dubai’ye iş gezisi düzenledi


Açıklama: Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Murat Teke, 19 kişilik bir ekipler, KOSGEB’in düzenlediği “Yapı ve İnşaat Fuarı”na katılmak üzere Dubai’ye gitti.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 04Aralık2013
Geçerli Tarih: 05Haziran2020, 12:51
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4909


Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Murat Teke, 19 kişilik bir ekipler, KOSGEB’in düzenlediği “Yapı ve İnşaat Fuarı”na katılmak üzere Dubai’ye gitti.

 

Teke, gezi sonrasında yaptığı açıklamada, iş gezisinin oldukça verimli geçtiğini belirterek KOSGEB’e teşekkür etti.

 

Fuar izlenimlerini anlatan Teke, şunları kaydetti:

“Geniş bir alanda kurulan fuarda sahip olan fuarda çeşitli ülkelerden de katılımcıların yer aldığı stantlar tek tek ziyaret edildi. Osmaniye’den fuara katılan iki yerli firmanın standına konuk olan heyetimiz Hatko Dokuma Ltd.Şti. ve İMC Galvaniz A.Ş şirketlerine ait standı da ziyaret ederek Osmaniyeli firmaları yalnız bırakmadı.”

 

Teke, fuar ziyaretinin ardından Dubai’de bazı temaslarda bulunulduğunu söyledi.

 

Dubai Ticari Ataşesi Gülizar Yavaş ve Serdar Fuat Kumbaracı ile görüşme yapılarak Dubai’nin ticari yapısı hakkında bilgiler alındığını anlatan Teke, “Heyetimiz Dubai’deki Türk firmalarla ikili temaslarda bulundu. Özellikle DEWA (Dubai Elektrik ve Su Otoritesi üzerine iştigal eden) isimli şirketin yetkilisi ile görüşme yaparak şirketleri hakkında bilgiler alındı”  diye konuştu.

 

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Teke başkanlığındaki ziyarete, Meclis Başkanı Ali Saçıkara, Yönetim Kurulu Üyesi Duran Dal, Meclis üyesi Mustafa Demir, üyelerden Ali Demir, Kenan Kara, Ali Keskin, Osman Kızılkaya, Halil Özdemir, Ömer Kabul, Hasan Gül, Mehmet Akif Kılıç, Salih Eker, Bedrettin Karataş, Hasan Saçıkara, Alpaslan Şahan, Recai Aalibekiroğlu, Serhat Doğan ve Tolga Karaca katıldı.  Ali Cihangir