CHP lideri Kılıçdaroğlu, hafta sonu geliyor


Açıklama: Osmaniye Cumhuriyet Halk Partisi İl ve Merkez İlçe Teşkilatı ile Belediye Başkan Adayı, Aktif Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
Kategori: Politika
Eklenme Tarihi: 18Kasım2013
Geçerli Tarih: 17Şubat2020, 05:06
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4750


Osmaniye Cumhuriyet Halk Partisi İl ve Merkez İlçe Teşkilatı ile Belediye Başkan Adayı, Aktif Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, yerel seçimlerin yaklaştığını, seçimler yaklaştıkça da kentte siyasetin nabzının hızlandığını söyledi.

Cihangir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Seçim için geri sayım çoktan başladı. Osmaniye’de ilk adayını belirleyen de Cumhuriyet Halk Partisi oldu.  Yerel seçimlerde belediye başkanı kadar belediye ve il genel meclis üyeleri de önemlidir.  Ne kadar iyi belediye başkanı seçerseniz seçim meclis, başkanın bakış açısını göremeyecek kapasitede ise başarılı çalışma için önemlidir. Bu anlamda CHP’ye başarı diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin en iyi adayı belirlediğini düşünüyorum. Haydar Aktürk başarılı çalışmaları ile kamuoyunca sevilen birisidir. Kendisinin sosyal sorumluluk bilinci ile bir çok çalışmaya imza attığını biliyoruz. Bunlar toplumumuz için önemlidir. Haydar Aktürk’ün öncülüğünde “Mavi Kapak Toplama Kampanyası” kentimizde engelli bilincinin oluşmasını sağladı. Bunlar seçimlerde oy için yapılacak çalışmalar değil.”

CHP İl Başkanı Kemal Tabak ise Ali Cihangir’e teşekkür etti.

Tabak, “Bize güvendiğinizi ifade eden bu konuşmanız için teşekkür ediyoruz. Bu söylemler bizleri daha fazla çalışmaya itecektir. Bunlar sinerji oluşturacaktır. Bilindiği gibi CHP olarak bütün partilerden daha önce adayımızı belirledik ve yerel seçim çalışmalarına başladık. Beş yıldır adayımız zaten çalışıyor. Seçimlerden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Bütün Osmaniye’yi kucaklayacağız. Kentimizi ülkenin en güzel yaşam alanlarından biri yapmak için çalışacağız.”

 

KILIÇDAROĞLU GELİYOR

CHP İl Başkanı Tabak, 23 Kasım Cumartesi günü genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Osmaniye’ye geleceğini ve aday tanıtım programına katılacağını söyledi.  

Kılıçdaroğlu’nun ilçelerde de temasları olacağını ifade eden Tabak, “Cumartesi günü Adana hava limanına gelecek. Buradan kara yolu ile Kadirli ilçesine geçecek. Orada öğretmen evi bahçesinde ilçe belediye başkan adayımız Aytun Gündeşlioğlu’nun  adaylığını açıklayacak. Bura da ayrıca Sumbas ilçesi ve Mehmetli Beldesi Belediye başkanı adaylarımızı tanıtacak. Daha sonra Osmaniye’ye gelecek. Kentimiz de Salı Pazarı alanında Osmaniye belediye başkan adayımız Haydar Aktürk’ün tanıtımını yapacak. Osmaniye’ye hizmet edeceğinin sözünü bir de genel başkanımız verecek. Osmaniye’den sonra da Bahçe ilçesinde bir tur attıktan sonra Düziçi ilçemize geçerek ilçe belediye başkan adayımızı tanıtacak. Genel başkanımız bu ilçemizdeki temaslarının ardından aynı gün Ankara’ya gitmek üzere Adana Şakirpaşa Havaalanına hareket edecek. “ diye konuştu.

 

KENTE HİZMET ETMEK İSTİYORUM

CHP Osmaniye Belediye Başkanı Adayı Haydar Aktürk’de, kente hizmet etmek istediğini söyledi.

Kentin çok büyük eksikleri olduğunu belirten Aktürk, şunları kaydetti:

“Bizim çabamız genel merkezimiz tarafından da takip ediliyor. CHP ilk kez bu kadar bir bütün olarak seçime giriyor. Daha önceki dönemlerde olmadığı kadar partimizin bütün kolları birlikte hareket ediyor. Genel merkez de buraya büyük önem veriyor. Bu sebeple genel başkanımız yerel seçim startını ilimizden verecek. Bu da kentimiz için önemlidir.”  Süleyman Dede Berk