Kozanlı Tanrıkulu Kadirli’de anıldı


Açıklama: Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Kösepınarı Köyünde sevenleri tarafından anılan merhum Zeynel Abidin Tanrıkulu’nun mevlid-i şerifine ilgi yoğun oldu.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 09Ağustos2019
Geçerli Tarih: 29Şubat2020, 03:22
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=21414


Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Kösepınarı Köyünde sevenleri tarafından anılan merhum Zeynel Abidin Tanrıkulu’nun mevlid-i şerifine ilgi yoğun oldu.
Kösepınarı Göğbüğet yaylasında Ailesi tarafından okutulan mevlid-i şerife çevre il ve ilçelerden de çok sayıda kişi katıldı.
Yaşadığı dönemlerde başta Kozan, Adana, Osmaniye, Kadirli, Kahramanmaraş, Kilis, Hatay, Gaziantep gibi bazı şehirlerde bir çok insan tarafından Allah dostu, Mürşid-i Kamil olarak bilinen ve Hz. Muhammed (sav) soyundan gelen ve sohbetlerinden büyük feyz alınan merhum Zeynel Abidin Tanrıkulu 1980 yılında Hakka yürümüştü.
Anma programında Kur’an-ı Kerim, Mevlidi Şerif, kasideler ve ilahiler okundu. Yapılan dualarda, Ülkenin birlik ve beraberliği ve İslam kardeşliği için eller semaya kaldırılırken,
İnsanların bu Cennet Vatanda huzur, refah ve bolluk içinde yaşaması,
Milletimizin birliği, beraberliği ülkemizin bekasının daim olması için dualar edildi.
Merhum Zeynel Abidin Tanrıkulu’un oğlu Abdullah Tanrıkulu,mevlid proğramına katılan herkesle tek tek ilgilenip programa katılanlara teşekkürlerini sundu.
Gönül dostu Merhum Zeynel Abidin Tanrıkulu’nu hayatında gören ve sohbet etme imkanı bularak sohbetlerinden büyük feyiz alan sevenleri de, o günleri kendi aralarında yad ederek eski günlerine dönme fırsatı buldular. Haber Merkezi