Ortaklık projesi toplantısı Yunanistan’da yapıldı


Açıklama: Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde ARGE birimince yürütülen 2018-1-TR01-KA201-058715 referans no'lu ve 'Outdoor Learning Against School Failure and Absenteeism' ortaklık projesinin eğitim toplantısı Yunanistan’ın Volos kentinde yapıldı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 01Temmuz2019
Geçerli Tarih: 29Şubat2020, 03:13
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=20933


Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğünde ARGE birimince yürütülen 2018-1-TR01-KA201-058715 referans no'lu ve 'Outdoor Learning Against School Failure and Absenteeism' ortaklık projesinin eğitim toplantısı Yunanistan’ın Volos kentinde yapıldı.
Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık projesinin 1.Öğrenme/Öğretme ve Eğitim Faaliyeti (LTTA)  Yunanistan'ın Magnesia Bölgesi Ortaöğretim Müdürlüğünün ve 2o Geniko Lykeio Neas Ionias Magnisias Lisesi ev sahipliğinde Romanya'dan Maramureş Bölgesi Müfettişlik Kurumu ve Liceul Traian Vuia Tautii Magheraus Lisesi ve Portekiz Paredes'den Sosyal İçerme Derneğinden idareci ve öğretmenlerin katıldığı toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ta yer aldı.
Toplantıda, okul dışı öğrenme faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği müze, ören yerleri, tarihi mekanlar, sosyal ve doğal yaşam alanları ziyaret edilerek atölye çalışmalarında örnek ders planları hazırlandı.
Eğitim toplantısının açılış konuşması Magnesia Bölgesi Orta Öğretim Müdürü Sokratis Savelidis ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak tarafından yapıldı.
Yerel yazılı ve görsel basının da yer aldığı toplantıda projenin amacı hedefleri ve proje faaliyetleri anlatılıp proje ortağı ülkelerde özellikle 8. 9. ve 10. sınıflarda yaşanan okul başarısızlığı nedenleri ve okul terk oranları ve bu konuda Erasmus+ programının hedefleri üzerine konuşmalar gerçekleştirildi.  Aydın Deniz