Kadirli’de bin 500 fidan toprakla buluştu


Açıklama: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde hayata geçirilen Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında Kadirli ilçesinde bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 08Kasım2018
Geçerli Tarih: 21Nisan2019, 15:37
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=18309


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde hayata geçirilen Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında Kadirli ilçesinde bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.
İlçeye bağlı İlbistanlı köyünde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, 10 dönümlük alanda bin 500 defne, keçiboynuzu, fıstık çamı, servi ve kızılçam fidanları toprakla buluşturdu.
İlçe Orman İşletme Müdürü Beyhan Altıntaş, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” ağaçlandırma protokolü kapsamında ilkokul ve ortaokullardaki öğrencilerin katılımıyla bin 500 fidan dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız ise her öğrencinin diktiği fidanın büyümesi için gerekli takibi yapacağını, doğanın yeşil kalmasına destek vereceklerini belirterek, projeye katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Öğrenciler de İnsanlar oksijen olmadan yaşayamadığı için ağaçlar da oksijen kaynağı olduğu için bizde oksijen kaynaklarımızı çoğalttık ağaç diktik ve geleceğimize katkı sağladık dediler.
Etkinliğe Orman işletme müdürü Beyhan Altıntaş, Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Emniyet Müdürü İrfan uzay, Cumhuriyet başsavcısı Kazım Kılıç, Jandarma komutanı Niyazi temiz, Tarım ilçe müdürü F.Rüştü Özeser, Memur sen başkanı Mustafa Demirci, orman personeli ve Gülten Ziyan Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.
Öğrenciler ve protokol üyeleri fidanları toprakla buluşturarak diktikleri fidanlara can suyu verdiler. Haber Merkezi