Çevre Temizliği Hareketine ailelerden destek


Açıklama: Osmaniye Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi gönüllü öğrencileri “Temizlik İmandandır” hadisi şeriften hareketle başlattıkları temizlik hareketine ailelerden de destek geldi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 11Ekim2018
Geçerli Tarih: 24Mayıs2019, 04:41
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=18013


Osmaniye Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi gönüllü öğrencileri “Temizlik İmandandır” hadisi şeriften hareketle başlattıkları temizlik hareketine ailelerden de destek geldi.

Yeni Mahalle’de toplanan öğrenciler, burada eldiven giydi, okulun yakınındaki cadde ve sokaklardaki çöpleri toplayarak, mahalledeki çöp kutusuna koydu.

Mahallerde bulunan evleri ziyaret eden öğrenciler, aile bireylerini de kampanyaya desek olmaya davet etti.

Özellikle kadınların destek verdiği kampanyada, mahallede geniş bir temizlik çalışması yürütüldü.

Temizlik kampanyasına katılan lise öğrencisi İsmail Polat, yaptığı açıklamada, çevre temizliğinde farkındalık oluşturmak adına arkadaşlarıyla çevre temizliği hareketi başladıklarını belirtti.

Temizliğe okul çevresinde başladıklarını, bu hareketi kent geneline yaymak istediklerini dile getiren Polat, “Temizlik çalışmalarımızı okula yakın cadde ve sokakları temizleyerek başlatmış bulunuyoruz. Bu faaliyeti sosyal etkinlik kapsamında, toplum hizmet hareketi olarak gönüllü arkadaşlarımızla gerçekleştirdik. Her hafta bu etkinliği düzenleyerek çevremizin temiz tutulabileceğimizi düşünüyoruz. Bu çalışmamızla aynı zamanda öğrenciler ve mahalle sakinleri arasında da çevre temizliği duyarlılığını artırarak çevre bilinci kazanılmasına katkıda bulunacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Öğrenci Muhammet Emin Altay, temizlik hareketi başlattıkları için mutlu olduğunu aktardı.
Temizliğin özünde herkesin kendi evinin, iş yerinin önünü temiz tutması yattığını dile getiren Altay, “Herkes kendi evinin etrafını temizlese tüm Osmaniye temiz olur. Nasıl ki evimizi temiz tutuyorsak çevremizi de aynı duyarlılıkla temiz tutmalıyız. Böyle bir etkinliğe farkındalık yaratmak için katıldım. Bu fırsatı veren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Umarım herkes çevre temizliğine dikkat eder” dedi.

Kampanyaya destek vererek öğrencilerle mahallede temizlik yapan Emine Bozdoğan, öğrencilere teşekkür etti
.
Şerife Karabeyzat da herkesi temizlik kampanyasına destek olmaya davet etti. Ümit KAHRIMAN