Karaçay Mesire Alanında çevre temizliği yaptılar


Açıklama: Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) öğrencileri “Tarihini temiz tut, sağlık için pedalla” projesi kapsamında, kentte temizlik çalışması yaptı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 10Ekim2018
Geçerli Tarih: 20Eylül2019, 07:15
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=18008


Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) öğrencileri “Tarihini temiz tut, sağlık için pedalla” projesi kapsamında, kentte temizlik çalışması yaptı.

OKÜ Bisiklet Kulübü üyesi öğrenciler, Karaçay’da bir araya gelerek Mesire alanında temizlik yaptı.

Bisiklet Kulübü Başkanı Yunus Emre Uzunkaya, yaptığı açıklamada, etkinliklerine katılan arkadaşlarına teşekkür etti.

Kulüp olarak kette çeşitli etkinlikler yaparak farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden Uzunkaynak, temizliğin ailede başlayarak yaygınlaşan bir kavram olduğunu belirti.

Temiz çevrenin sağlıklı bireyler yetiştirmede de etkili olduğuna inandığını ifade eden Uzunkaynak, “Tarihini temiz tut, sağlık için pedalla” projesi kapsamında düzenledikleri Karaçay Mesire yeri temizlik etkinliğine katılanlara teşekkür etti.
 
Uzunkaynak, “Bu sene ilk turumuzu Karaçay Mesire Alanı’nda gerçekleştirdik. Turda mesire alanında çevre temizliği yaptık. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çevre temizliği konusunda hepimize görevler düşüyor.  Herkes kendi evi gibi, işyerinin önünü, caddesini, mahallesini temiz tutmak konusunda titiz olursa kentimiz tertemiz olur. Bu bilinci yaygınlaştırmak ve benzer etkinliklere devam ederek toplumda farkındalık oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Ümit KAHIRMAN