Öğrenme şenlikleri düzenlendi


Açıklama: Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Kadirli ilçesinde "Öğrenme Şenlikleri" düzenlendi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 03Kasım2017
Geçerli Tarih: 22Ocak2019, 01:05
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=15891


Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Kadirli ilçesinde "Öğrenme Şenlikleri" düzenlendi.
İnce Memed Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Kadirli ve Sumbas ilçelerindeki halk eğitim merkezlerinde açılan kurslardaki ürünler sergilendi.
Halk oyunları gösterisiyle başlayan şenlikte ebru çalışmaları, boyama etkinliği, kilim dokuma sanatı, TÜBİTAK projeleri, geleneksel çocuk oyunları, şeker ve tansiyon ölçümleri ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından çeşitli tanıtımlar yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Cömert, yaptığı konuşmada, "Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılında başlatılan şenlikleri, il ve ilçelerde hayat boyu öğrenmenin devam ettiğinin ve bununla ilgili eserlerin sergilenmesinin ve yeni öğrenmelerin nasıl gerçekleştiğini anlatmak üzere tertip edilmiş şenliklerdir. İlçemizde de geçen yıl yaptık. Bu sene yine kurum ve kuruluşlarımızın katılımıyla güzel bir öğrenme şenliği gerçekleştirdik. Katılan kurumlar, kendi kurumlarıyla ilgili tanıtıcı bilgileri paylaştılar. Şenlik çok güzel oldu. Desteğinden dolayı Kadirli ve Sumbas kaymakamlıkları, Kadirli Belediyesi ile diğer emeği geçenlere teşekkür ederiz." diye konuştu.
Daha sonra Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun, Belediye Başkan Vekili Hediye Kestir ve protokol üyeleri tarafından açılan stantlar gezildi.
Etkinliğe, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Haber Merkezi