Yıpranma payını alıncaya kadar konuşacağız


Açıklama: Osmaniye Sağlık-Sen Şube Başkanı Muhittin Çenet, kadınların sendika içinde etkin şekilde yer alması amacıyla Kadınlar Komisyonu’nun oluşturduklarını bildirdi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 01Kasım2017
Geçerli Tarih: 22Ocak2019, 02:14
Site: Akdeniz Gazetesi
URL: http://www.akdenizgazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=15871


Osmaniye Sağlık-Sen Şube Başkanı Muhittin Çenet, kadınların sendika içinde etkin şekilde yer alması amacıyla Kadınlar Komisyonu’nun oluşturduklarını bildirdi.
Komisyonu sadece ismi olsun diye kurmadıklarını söyleyen Çenet, komisyonun başarılı çalışmalara imza atacağını ifade etti.
Kadın çalışanların sorunlarını tespit eden, çözüm önerileri geliştiren çalışmalar yapılacağını söyleyen Çenet, “Önümüzdeki ay uluslararası sağlık sendikacıları toplantısına, kadın sendikacıları da davet ettik. Yine komisyonumuz kadınların liderlik beklentisine yönelik bir araştırma yaptı. Kalkınma Ajansı ile ortak bir proje gerçekleştireceğiz. 100 kadın çalışanımıza bu yönde eğitim vereceğiz” şeklinde konuştu.
Yıpranma payı taleplerine de değinen Çenet, “Bu talebimiz karşılanana kadar her yerde konuşacağız, dile getireceğiz. Bürokratik oligarşinin engellemesiyle mücadele ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın 5 yıllık hizmete 1 yıl yıpranma payı sözünün yerde bırakılmasını anlayamıyoruz. 14 Mart’ta Cumhurbaşkanımız bu sözünü tekrarladı; halen bakıyoruz bu konuda ciddi adımlar atılmıyor. Sağlıkçılık mesleği, onurlu bir meslektir. Adaletsiz döner sermaye olmak üzere, şiddetin önlenmesi olmak üzere, yetersiz isdihdamın giderilmesi ve yıpranma payının verilmesi konusunda sizin aracılığınızla sesimizi bir kez daha duyurmak istiyorum” dedi.   Aydın Deniz