Sağlıklı yaşam için yürüdüler - Akdeniz Gazetesi
Sağlıklı yaşam için yürüdüler

Sağlıklı yaşam için yürüdüler

Tarih 31Aralık2013, 08:21 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından ilan edilen "2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı" kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Osmaniye’de, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından ilan edilen "2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı" kapsamında yürüyüş düzenlendi.

 

Musa Şahin Bulvarında toplanan kalabalık, Atatürk Caddesi ve Dr.Sadık Ahmet Caddesinden eski valilik binası önündeki Atatürk Anıtına yürüdü.

 

Burada basın açıklaması yapan Sağlık İl Müdürü Mehmet Cingöz, modern toplumun en büyük sorunlarından biri olan hareketsiz yaşamın beraberindeki sağlık problemlerine dikkati çekmek için etkinlik düzenlediğini söyledi.

 

Yeni yılın Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından ‘Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı’ ilan edildiğine dikkat çeken Cingöz, şunları kaydetti:

“Ülke genelinde, illerde sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi. Bizlerde kentimizde bu yürüyüşü yaptık. Etkinliğimizde, daha önce de olduğu gibi obezite hastalığına dikkat çekmek istiyorum. Bilindiği gibi obezite önlenebilir bir hastalıktır. Bu hastalığa bağlı, kalp damar hastalıkları, tansiyon, şeker gibi hastalıkların önlenmesi obeziteden korunmayla olur. Bunun için de sağlıklı ve dengeli beslenmek, hayatımıza hareketi mutlak suretle katmakla olacaktır. 2014 yılında kentimizdeki vatandaşlarımıza hareketli yaşam, sağlıklı beslenme diliyorum. Hep birlikte inşallah sağlıklı nesilleri oluşturacağız.”

 

Katılımcılara, broşür dağıtıldı.

 

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Halit Deveci, Osmaniye Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Cem Uraldı, Halk Sağlığı Müdürü Alper Latif Boz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı İsmail Kaya ve vatandaşlar katıldı. Ümit Kahrıman

Bu haber 34879 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

Göz sağlığının korunması önemlidir

Göz sağlığının korunması önemlidir Gözyaşının, göz sağlığının korunması için çok önemli olduğunu belirten Osmaniye Özel Yeni Hayat Hastanesi Göz Hasta...

Akbulut, “Diz rahatsızlıkları önemlidir“

Akbulut, “Diz rahatsızlıkları önemlidir“ Osmaniye Özel Yenihayat Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Gökhan Akbulut, çağın aktif yaşam şeklinde...

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU