İl meclis başkanı seçildi - Akdeniz Gazetesi
İl meclis başkanı seçildi

İl meclis başkanı seçildi

Tarih 16Aralık2013, 08:11 Editör Ali CİHANGİR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2012-2013 eğitim öğretim yılı ´Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi" kapsamında Osmaniye İl Öğrenci Meclis Başkanı seçimi Atatürk İlkokulu/Ortaokulu Salonu´nda yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2012-2013 eğitim öğretim yılı ´Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi" kapsamında Osmaniye İl Öğrenci Meclis Başkanı seçimi Atatürk İlkokulu/Ortaokulu Salonu´nda yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yoklama yapılmasından sonra başladı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bayram KAYMAK; “Yapılan seçimin Cumhuriyetimizin Demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimizde demokrasi kültürünün oluşturması, hoşgörü ve çoğunluk bilincinin geliştirilmesi, Milli ve Manevi değerlerine bağlı nesillerin yetiştirilmesi ve öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amaçlanmış olup, öğrencilerin kamuoyu oluştura bilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmakta olduğu, ayrıca aranızdan seçilecek öğrencinin ilimizi temsil edecek ve ilimiz yönetimine ve Ankara’da bizleri en iyi şekilde temsil edecek olan öğrencimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra aday olan her başkan adayları farklı konuları ele alarak konuşma yaparak seçildiğinde yapacağı çalışmalar hakkında seçmenlere hitap ettiler.

İl Meclis Başkanı seçimi İl merkezi ve İlçelerden 7 öğrenci aday olurken, 30 öğrenci oy kullandı.

Oy kullanımından sonra oylar sayıldı. Yapılan seçim sonucunda Kadirli 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi Öğrencisi Coşkun AKGÖLLÜ 12 oy alarak Başkan oldu.

Seçimi kazanan Kadirli 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi Öğrencisi Coşkun AKGÖLLÜ ’ yü  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bayram KAYMAK tebrik etti.  Menderes Özat

Bu haber 34790 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Doç. Dr. Cihangir; Amacımız iyi olanı daha ileriye götürmektir

Doç. Dr. Cihangir; Amacımız iyi olanı daha ileriye götürmektir Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahçe Meslek Yüksekokulu 2014-2015 Akademik Yılı açılışı töreni okul bahçesinde ya...

Yerleşkede, her türlü kolaylık düşünüldü

Yerleşkede, her türlü kolaylık düşünüldü Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ),1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında Karacaoğlan Yerleşkesi Rektörlük Fuaye ala...

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU