OKܒde değişim programları anlatıldı - Akdeniz Gazetesi
OKܒde değişim programları anlatıldı

OKܒde değişim programları anlatıldı

Tarih 05Aralık2013, 08:13 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Dış İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen değişim programları Erasmus, Farabi, Mevlana ve Yabancı uyruklu öğrenciler ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Dış İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen değişim programları Erasmus, Farabi, Mevlana ve Yabancı uyruklu öğrenciler ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aykut Gül,  OKÜ amfisindeki etkinlikte, “Akademisyen olmak, özel sektörde en iyi yerlerde çalışmak, kendinizi geliştirmek istiyorsanız, sizi diğerlerinden bir adım öne taşıyacak bu değişim programlarından yararlanmanız gerekmektedir” dedi.

 

Erasmus, Farabi, Mevlana ve Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Değişimi Programlarının ve uygulanması noktasında Dış İlişkiler Birimi’nin de önemine değinen Prof. Dr. Aykut Gül, öğrencilerin bu konuda istekli olmalarını ve sunulan fırsatların daha etkin bir şekilde değerlendirilmesinin gerekli olduğunu söyledi.

 

Dış İlişkiler Biriminin görevleri arasında OKܒnün uluslararasılaşma stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanmasında üniversite çapında koordinasyonu sağlamak, OKÜ öğrencileri, öğretim üyeleri ve personelinin uluslararası deneyimlerini çoğaltmak ve OKܒyü uluslararası platformlarda temsil etmek olduğunu söyleyen Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Yükselir ise gerçekleştirdiği konuşmada ‘’Üniversitemiz Erasmus Üniversite Beyannamesini, 2010-2013 yıllarında geçerli olmak üzere 2010 Şubat ayında almaya hak kazanırken, Mevlana Değişim Programı, Üniversitemizde 2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı ile Farabi Değişim Programı ise 2011-2012 Eğitim - Öğretim döneminden itibaren aktif olarak yürütülmektedir” şeklinde konuştu.

 

Erasmus ile hedeflerinin 2020 yılına kadar tüm mezunların %20’sinin düzenlenen değişim programlarından faydalanmalarını sağlamak olduğunu belirten Yükselir konuşmasında, Erasmus ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin uluslararası platformda saygın tanınır Üniversiteler arasına girmesini sağlanmak, Farabi Değişim Programı ile Yurtiçi Yükseköğretim Kurumları arasında antlaşma sayısını 76’dan 95’e yükseltmek, Üniversitemiz adına gönderilen öğrenci sayısını 24 den 50’ ye, gelen öğrenci sayısını 9’dan 20’ye çıkarmak ve son olarak da Mevlana programı ile öğrenci ve öğretim elemanlarımızın farklı kültürleri tanımalarına ve akademik deneyimlere sahip olmalarına yardımcı olmak olduğunu vurguladı.

 

Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ceyhun Yükselir’den sonra Farabi Değişim Programı ile ilgili Dış İlişkiler Birimi’nden Abdurrahman Akman, Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Değişim Programı hakkında Uzman Burak Ayçiçek, Erasmus hakkında Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Seha Tatlıer ve Mevlana Programı ile ilgili Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Emre Yakut, OKÜ Amfisi’ni dolduran öğrencilere bilgiler aktardılar.

 

Bilgilendirme Toplantısı’nın son bölümünde salonu dolduran öğrencilerin Erasmus, Farabi, Mevlana ve Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Değişim Programları hakkında merak ettikleri sorular yanıtlandı. OKÜ Basın

Bu haber 3272 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

Doç. Dr. Cihangir; Amacımız iyi olanı daha ileriye götürmektir

Doç. Dr. Cihangir; Amacımız iyi olanı daha ileriye götürmektir Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahçe Meslek Yüksekokulu 2014-2015 Akademik Yılı açılışı töreni okul bahçesinde ya...

Yerleşkede, her türlü kolaylık düşünüldü

Yerleşkede, her türlü kolaylık düşünüldü Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ),1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında Karacaoğlan Yerleşkesi Rektörlük Fuaye ala...

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU