Aydın Osmaniye Gazetesi

Ezanı güzel okuma kursu tamamlandı

Ezanı güzel okuma kursu tamamlandı

Tarih 03Aralık2013, 08:05 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye İl Müftülüğü tarafından hizmet içi eğitim çerçevesinde düzenlenen, "Ezanı Güzel Okuma" kursu sona erdi.

Osmaniye İl Müftülüğü tarafından hizmet içi eğitim çerçevesinde düzenlenen, "Ezanı Güzel Okuma" kursu sona erdi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın taşra teşkilatında din eğitimi kapsamında yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin arttırılması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla "Ezanı güzel okuma hizmet içi eğitim kursu" düzenlendi.

İl Merkezinde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlar için Müftülük eğitim salonunda düzenlenen kursta öğretici olarak İl Müftüsü Ramazan Çortul ve Merkez Sunar Nuri Çomu Camii İmam-Hatibi Murat Ardıç görev yaptı.

21 Ekim - 18 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimlerde, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık, Ezan Kamet ve Sala'da Yaygın Hatalar, Ezan Makamları ve Uygulamaları, Sala Makamları ve Uygulamaları, Camii Musikisinde Kullanılan Diğer Bazı Makamlar ve Ses Eğitimi konularında eğitim verildi. Düzenlenen kursa katılan görevlilere "Katılım belgesi" verildi. Haber Merkezi

Bu haber 1554 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür Sanat

Eğitim ve kültür müzesi ilgi görüyor

Eğitim ve kültür müzesi ilgi görüyor Harkaçtığı köyünde atıl durumdaki 90 yıllık okul binası, eğitim ve kültür müzesine dönüştürüldü.

MDOB, "Mevlana'nın Çağrısı"nı sahneledi

MDOB, Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dans ve sufi müzikle bezenmiş "Mevlana'nın Çağrısı" adlı baleyi sahneledi...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU