Kadınlar İçin "Hanımeli" Pazarı Açıldı - Akdeniz Gazetesi
Kadınlar İçin

Kadınlar İçin "Hanımeli" Pazarı Açıldı

Tarih 29Kasım2013, 08:00 Editör Ali CİHANGİR

Toprakkale Belediyesi ile Osmaniye İşkadınları Derneği (İŞKAD) tarafından ortaklaşa organize edilen "Hanımeli" pazarı düzenlenen törenle açıldı.

Toprakkale Belediyesi ile Osmaniye İşkadınları Derneği (İŞKAD) tarafından ortaklaşa organize edilen "Hanımeli" pazarı düzenlenen törenle açıldı.

 

Toprakkaleli kadınlar, belediyenin kendilerine tahsis ettiği pazarda, aile bütçesine katkı sunmak amacıyla ürettikleri el işi ürünleri satacak.

 

İŞKAD Başkanı Feride Demir, açılış töreninde yaptığı konuşmada, engelli, yaşlı, dul, yetim ve muhtaç, herkese bugüne kadar yardımcı olduklarını, bundan sonrada yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Türkiye'de insanların artık iş hayatına daha fazla katılmasının önem taşıdığını vurgulayan Demir, "Hanımlarımıza evinde ürettiklerini, vergisiz pazarda satma imkanını getirdik. Kadınlarımız da girişimci olsun projesi ile girişimcilik semineri verdik. Bu seminerde hanımların evlerinde ürettikleri el ürünlerini satamadığını tespit ettik. Bu nedenle Hanımeli pazarını amcaya karar verdik. Kadın ruhu olan toplumsal girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla, Toprakkaleli kadınların evlerinde yaptığı el emeği göz nuru ürünleri kurulacak bir pazarda satarak aile bütçesine katkı sunmalarını hedefledik" dedi.

 

Demir, pazarda, yöresel ürünler ile el sanatları ürünlerin de yer alacağını anlattı.

Konuşmanın ardından, Hanımeli pazarının açılışı yapıldı. Süleyman Dede Berk

Bu haber 34412 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

OTSO Yönetimi, Dubai’ye iş gezisi düzenledi

OTSO Yönetimi, Dubai’ye iş gezisi düzenledi Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Murat Teke, 19 kişilik bir ekipler, KOSGEB’in düzenlediği “Yapı ve ...

İşadamları TUSKON’un ticaret köprüsünde buluştu

İşadamları TUSKON’un ticaret köprüsünde buluştu Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) Yönetim kurulu üyesi ve Gıda Komisyon Başkanı Ahmet Yargıcı Osmaniye...

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU