İşadamları TUSKON’un ticaret köprüsünde buluştu - Akdeniz Gazetesi
İşadamları TUSKON’un ticaret köprüsünde buluştu

İşadamları TUSKON’un ticaret köprüsünde buluştu

Tarih 29Kasım2013, 07:54 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) Yönetim kurulu üyesi ve Gıda Komisyon Başkanı Ahmet Yargıcı Osmaniye’li firmalarımızın 130 ülkeden gelen 1500 yabancı iş insanıyla Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) un organize ettiği 19. Türkiye - Dünya Ticaret Köprüsünde ikili iş görüşme fırsatı bulduğunu kaydetti.

Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) Yönetim kurulu üyesi ve Gıda Komisyon Başkanı Ahmet Yargıcı  Osmaniye’li firmalarımızın 130 ülkeden gelen 1500 yabancı iş insanıyla  Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) un organize ettiği 19. Türkiye - Dünya Ticaret Köprüsünde ikili iş görüşme fırsatı bulduğunu kaydetti.

 

Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği (OGİAD) bünyesinde 19. Dünya Ticaret Köprüsüne giden işadamları, Gıda, Tarım, Hızlı Tüketim Mamülleri ve İlgili Makineler sektöründe faaliyet gösteren 130 ülkenin firma sahipleri ve yöneticileriyle görüşme şansına sahip oldu.

 

Yargıcı “Firmalarımız yeni ihracat kapılarını aralarken aynı zamanda Osmaniye ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamanın heyecanını yaşıyorlar" dedi.

 

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON), Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İhracatçı Birliklerinin desteğiyle düzenlediği 19. Türkiye - Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programı milyar dolarlık iş anlaşmalarını da beraberinde getirdi. 130 ülkeden 1500 Yabancı İş insanı ve Türkiye'den ise 1500 İş insanının katıldığı program çerçevesinde yapılan 25.000 ikili iş görüşmelerinde Moğalistan'dan - Latin Amerika'ya, Pakistan'dan - Fildişi Sahilleri'ne kadar birçok ülke yatırımcısı Gıda, Tarım, Hızlı Tüketim Mamülleri ve İlgili Makineler alanlarında yatırım için sözleşmeler imzaladı.

 

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) düzenlediği 19. Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü  ikili görüşmelerle devam etti. Tuskon yönetim kurulu başkanı Rızanur Meral, düzenledikleri ticaret köprüleriyle Türkiyenin ihracatına 30 milyar dolarlık katkı sağladıklarını belirtti.

 

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler konfederasyonu’nun (TUSKON) 19.  Sunu düzenlediği Türkiye dünya Ticaret Köprüsü iki günde 500 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaştı. Böylece TUSKON’un gerçekleştirdiği 19. Dünya Ticaret Köprüsünde oluşan ihracat ise 30 milyar dolar oldu.

 

OGİAD Yönetim kurulu üyesi ve Gıda Komisyon Başkanı Ahmet Yargıcı  Gıda, Tarım, Hızlı Tüketim Mamülleri ve İlgili Makineler  sektörlerinde bu kadar alıcı ve satıcının bir araya getirilmesinin kolay olmadığını söyledi.

 

TUSKON organizasyonunda toplam 25.000 iş görüşmesinin yapıldığı proğramda OGİAD üyesi işadamlarımızın yaklaşık 370 yabancı iş insanıyla ikili iş görüşmesi yapma imkanı bulduğunu belirterek Türkiye - Dünya Ticaret Köprüsü kapsamında düzenlenen ikili iş görüşmelerine daha çok Osmaniyeli işadamlarımızın katılması gerektiğini kaydetti. Süleyman Dede Berk

Bu haber 37236 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

OTSO Yönetimi, Dubai’ye iş gezisi düzenledi

OTSO Yönetimi, Dubai’ye iş gezisi düzenledi Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Murat Teke, 19 kişilik bir ekipler, KOSGEB’in düzenlediği “Yapı ve ...

Kadınlar İçin "Hanımeli" Pazarı Açıldı

Kadınlar İçin Toprakkale Belediyesi ile Osmaniye İşkadınları Derneği (İŞKAD) tarafından ortaklaşa organize edilen "Hanımeli" paza...

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU