"OSB'lerin bulunduğu şehirlerde ekonomi daha iyi" - Akdeniz Gazetesi

"OSB'lerin bulunduğu şehirlerde ekonomi daha iyi"

Tarih 29Kasım2013, 07:48 Editör Ali CİHANGİR

Kadirli Ticaret Odası Başkanı Hasan Kastal, organize sanayi bölgelerinin (Osb) bulunduğu şehirlerde ekonominin daha iyi olduğunu söyledi.

Kadirli Ticaret Odası Başkanı Hasan Kastal, organize sanayi bölgelerinin (Osb) bulunduğu şehirlerde ekonominin daha iyi olduğunu söyledi.

 

Kastal, Kadirli Gazeteciler Camiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ve basın mensuplarının kendisini ziyaretinde yaptığı açıklamada, Kadirli Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeliğine genç yaşta girdiğini ifade ederek, Türkiye'de yer fıstığı ve turp sektöründe tartışmasız söz sahibi bir coğrafyanın belirgin özelliğiyle marka olamadığına dikkat çekti.

 

Ticaret odasının başkanı olarak başından bu yana kayıt dışı, merdiven altı ve fason üretimin karşısında durduğunu dile getiren Kastal, şunları kaydetti:

"Kadirli'de bir yandan üretimi desteklerken bir yandan da üretime yasal formasyon kazandırmak için yönetim kurulumla çaba gösterdim. Organize sanayi bizim rüyamızdı. Birçok ile nasip olmayan Osb'nin Kadirli'ye kazandırılması bölgenin ekonomik tarihindeki en başarılı süreçtir. Osb'lerin bulunduğu şehirlerde ekonomi daha iyi. Bundan sonra iş, genç iş adamlarına düşüyor. Eminim bizden alacakları bayrağı daha ileriye ve daha yükseğe taşıyacaklardır."

Cemiyet Başkanı Kaya ise Kadirli Ticaret Odası'nın ilçenin geleceğini belirlemede önemli noktalarından olduğunu vurguladı.

Gazeteciler olarak Osb'deki pozitif gelişmeleri ve bu gelişmelerdeki Kadirli Ticaret Odası'nın katkılarını başından bu yana dikkatle izlediklerini belirten Kaya,Kadirli'deki sanayileşme sürecinin topluma katkısının farkında olduklarını kaydetti. Menderes Özat

Bu haber 37022 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

OTSO Yönetimi, Dubai’ye iş gezisi düzenledi

OTSO Yönetimi, Dubai’ye iş gezisi düzenledi Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Murat Teke, 19 kişilik bir ekipler, KOSGEB’in düzenlediği “Yapı ve ...

Kadınlar İçin "Hanımeli" Pazarı Açıldı

Kadınlar İçin Toprakkale Belediyesi ile Osmaniye İşkadınları Derneği (İŞKAD) tarafından ortaklaşa organize edilen "Hanımeli" paza...

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU