Halı sahalar 5 ay sonra yeniden açıldı - Akdeniz Gazetesi
Halı sahalar 5 ay sonra yeniden açıldı

Halı sahalar 5 ay sonra yeniden açıldı

Tarih 13Ağustos2020, 00:48 Editör Ali CİHANGİR

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yaklaşık 5 ay önce geçici olarak kapatılan halı sahalar, Osmaniye’de yeniden sporseverleri ağırlıyor.

Kovid-19 ile mücadele kapsamında 21 Mart'ta İçişleri Bakanlığınca açıklanan genelge ile faaliyetlerine geçici süre ara verilen halı sahalar, yaklaşık 5 ay sonra spor tutkunlarına kapılarını açtı.

Osmaniye’de Halı Saha işletmecisi Çetin Tekin, yaptığı açıklamada, halı sahaların açılacağını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu twitiyle öğrendiğini ve mutlu olduğunu belirtti. Halı sahada koronavirüs salgınıyla ilgili tedbirlerin alındığını ifade eden Çetin, şunları kaydetti: “Artık maçlara başlıyoruz. Tüm tedbirlerimizi aldık. Futbol, milletimiziçin vazgeçilmez bir tutkudur. Bilindiği gibi spor bağışıklık sistemini güçlü tutuyor. Devletimize bizi sevdiğimize kavuşturduğu için teşekkür ediyoruz. Kentimiz de toplam 24 halı saha bulunuyor. Süreci sağlıklı bir şekilde götürmek için tesislerde gerekli bütün tedbirleri alarak ve sağlığı ön planda tutarak faaliyet yürüteceğiz. Bu anlamda tesislerimize sosyal mesafe bantları yapıştırdık. Soyunma odası, lavabo ve banyolar kullanılmıyor. Sporcular kendi formasıyla sahaya giriyor. Maçlara başlarken sporcuların ellerini ve toplarımızı dezenfekte ediyoruz” Genç futbolcu Arif Kitir, halı sahada arkadaşlarıyla yeninden maç yapabildiği için mutlu olduğunu anlattı. Geçen 5 ayda evde kişisel antrenman yaptığını dile getiren Kitir, “Antrenörümüz direktifleri doğrultusunda idmanlarımıza evde devam ettik. Halı sahaların açılmasıyla artık daha iyi idman programları yaparak maç yapma imkanına kavuştuk. Bu yüzden mutluyuz” dedi. Buğra Yılıdırm da 5 aylık ayrılığın ardından sahalara ve arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşadığını belirtti. Ümit KAHRIMAN

Bu haber 89 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yaylalarda koronavirüs denetimleri devam ediyor

Yaylalarda koronavirüs denetimleri devam ediyor Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler devam ediyor.

Tiyatro oyunu ile kovid-19’a karşı uyarıyorlar

Tiyatro oyunu ile kovid-19’a karşı uyarıyorlar Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine dikkat çekmek için tiyatro gösterisi yapıldı.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU