Kaymakam Arık, fabrika ziyaretlerini sürdürüyor - Akdeniz Gazetesi
Kaymakam Arık, fabrika ziyaretlerini sürdürüyor

Kaymakam Arık, fabrika ziyaretlerini sürdürüyor

Tarih 21Mayıs2020, 09:13 Editör Ali CİHANGİR

Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren birteks firmasını ziyaret etti.

Arık, ziyaretinde fabrika yetkililerinden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İşçilere çalışmalarında kolaylıklar dileyen Arık, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Yaklaşık 190 insanın ekmek kapısı olan, daha önce kıyafet üzerine dikim ve üretim yapan fabrikanın gelinen süreç itibarıyla daha farklı bir üretim sektörüne yöneldiğini gördük. Çalışanlarına hızlı bir oryantasyon süreci gerçekleştiren firma yetkilileri, maske ameliyat önlüğü ve tulum şeklinde üretim faaliyetleri yapmaya başladı. Üretimin bu aşamasında İşkur Müdürlüğümüzün işbaşı eğitim programının büyük önemi bulunmaktadır. Hemen hemen personelin tamamı işbaşı eğitim programı kapsamında işveren ve İŞKUR aracılığı ile çalışmaya devam etmektedir. Dünyanın tamamında darboğazda bulunan maske, tulum, ameliyat önlükleri üretimi sektörünün daha da artacağını önem kazanacağını düşünüyoruz. Bu vesileyle iŞKUR müdürümüze de iş verenimize de çok teşekkür ediyoruz" Haber Merkezi

Bu haber 1264 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yaylalarda koronavirüs denetimleri devam ediyor

Yaylalarda koronavirüs denetimleri devam ediyor Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler devam ediyor.

Tiyatro oyunu ile kovid-19’a karşı uyarıyorlar

Tiyatro oyunu ile kovid-19’a karşı uyarıyorlar Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine dikkat çekmek için tiyatro gösterisi yapıldı.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU