Mahallesindeki yaşlılar için gece gündüz çalışıyor - Akdeniz Gazetesi
Mahallesindeki yaşlılar için gece gündüz çalışıyor

Mahallesindeki yaşlılar için gece gündüz çalışıyor

Tarih 25Mart2020, 09:15 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde muhtar Mehmet Suna, Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşlara yardım için gece gündüz çalışıyor.

Karşıyaka Mahalle Muhtarı Suna, yaşlılara sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle mahallesinde bulunan yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Ev ev gezen muhtar Suna, “Kimi kimsesi olamayanlar başta olmak üzere, mahallemizde bulunan tüm yaşlılarımızın ihtiyaçlarını gece- gündüz demeden karşılamaya çalışıyorum. Ev ev gezerek herkese telefon numaramı verdim. Ve beni hiç çekinmeden 24 saat her türlü ihtiyacınız için arayabilirsiniz dedim. Bu zamanda bize düşen görev budur. Muhtar olmasam da bunu yapardım. Çünkü, onların bizlerin üzerindeki hakkı ödenmez. Onların ekmeklerini, sebzelerini, makarnalarını alıp kendilerine teslim ediyorum Yeri geliyor faturalarını ödeyip, evrak işlerini yürütüyorum. Bundan da kesinlikle sıkılmıyor üstelik zevkle yapıyorum. Yeter ki onlar evde kalsın, hastalıktan korunsunlar”dedi. Haber Merkezi

Bu haber 435 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yaylalarda koronavirüs denetimleri devam ediyor

Yaylalarda koronavirüs denetimleri devam ediyor Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler devam ediyor.

Tiyatro oyunu ile kovid-19’a karşı uyarıyorlar

Tiyatro oyunu ile kovid-19’a karşı uyarıyorlar Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine dikkat çekmek için tiyatro gösterisi yapıldı.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU