İŞKUR istihdam sağlamayı sürdürüyor - Akdeniz Gazetesi
İŞKUR istihdam sağlamayı sürdürüyor

İŞKUR istihdam sağlamayı sürdürüyor

Tarih 14Şubat2020, 10:22 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye İŞKUR da istihdam seferberliğine 2020 yılında da devam ediyor.

Osmaniye İŞKUR da istihdam seferberliğine 2020 yılında da devam ediyor.

Çalışma ve İş Kurumu Osmaniye İl Müdürlüğü ile Organize Sanayi Bölgesinde bulunan İlbeyli Tekstil firmaları arasında imzalanan protokol ile 98’i normal iş arayan, 2’si engelli iş arayan olmak üzere toplamda 100 kişi, yüzde elliistihdam garantili MEGİP kapsamında fabrikada işe başlayacak.

Kurs katılımcılarını bilgilendiren VHKİ Ökkeş YÜCEL Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)ile 100 kişininAkrilik İplik Üretim İşçisi mesleğinde 6 ay sürecek olan eğitimlerine 17.02.2020 tarihinde başlayacaklarını, kursiyerlere 2020 yılında yenilenen ücret politikası gereği günlük 89,40 TL ücret ödeneceğini bununla birlikte 6 ay boyunca genel sağlık sigortasından da faydalanacaklarını belirtti.

17 Şubat ta işe başlatılacak olan çalışanları seçme ve bilgilendirme toplantısına kurumumuz personellerinden İş ve Meslek Danışmanı Sevda YANARDAĞ, VHKİ Ökkeş YÜCEL ve Mustafa ÇOBANOĞLU katılırken, İlbeyli Tekstilden İnsan Kaynakları Sorumlusu Murat TAŞ katıldı. Haber merkezi


Bu haber 243 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yaylalarda koronavirüs denetimleri devam ediyor

Yaylalarda koronavirüs denetimleri devam ediyor Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimler devam ediyor.

Tiyatro oyunu ile kovid-19’a karşı uyarıyorlar

Tiyatro oyunu ile kovid-19’a karşı uyarıyorlar Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine dikkat çekmek için tiyatro gösterisi yapıldı.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU