Milli ağaçlandırma Seferberliği sürüyor - Akdeniz Gazetesi
Milli ağaçlandırma Seferberliği sürüyor

Milli ağaçlandırma Seferberliği sürüyor

Tarih 04Ocak2020, 09:06 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde “Milli Ağaçlandırma Seferberliği” kapsamında 2 bin 500 adet tüplü ıhlamur fidanı tahsis etti.

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde “Milli Ağaçlandırma Seferberliği” kapsamında 2 bin 500 adet tüplü ıhlamur fidanı tahsis etti.

Bahçe Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğütalebi doğrultusunda Orman Genel Müdürlüğünce fidan dağıtıldı.

Osmaniye’de ıhlamur yetiştiriciliğini teşvik etmek, yeni çeşitlerin yaygınlaştırılması, tıbbi ve aromatik bitki kapasitemizin artırılması, orman köylülerinin gelir artışının sağlanması, ıhlamur ve ıhlamur balı ihtiyaçlarının yerli imkanlarla sağlanması, yeni çeşitlerin yaygınlaştırılması amaçlarına yönelik ıhlamur fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu konuyla ilgili Orman Genel Müdürlüğünden talep edilen 2.500 adet tüplü Gümüşi Ihlamur Fidanlarının Seydişehir Orman Fidanlığından getirilerek Bahçe ilçesi merkez köylerine dağıtımı yapıldığını belirtti.

Müftüoğlu, çiftçilere dağıtılan ıhlamur ağacının çiçeği, yaprağı ve kerestesi çok değerli olduğunu, kilogram fiyatı da altınla eş değer ekonomik getirisi olan özel bir bitki olduğunu sözlerine ekledi. Haber Merkezi

Bu haber 1756 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yer fıstığının pek çok derde deva

Yer fıstığının pek çok derde deva Türkiye'nin en önemli yer fıstığı üretim ve pazarlama merkezi Osmaniye’de ekilen tescilli ürünümüz Osmaniye Fıs...

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı Osmaniye’de sağ arka bacağı iki yerinden kırık olan sokak kedisi tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU