Aydın Osmaniye Gazetesi

Milli ağaçlandırma Seferberliği sürüyor

Milli ağaçlandırma Seferberliği sürüyor

Tarih 04Ocak2020, 09:06 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde “Milli Ağaçlandırma Seferberliği” kapsamında 2 bin 500 adet tüplü ıhlamur fidanı tahsis etti.

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde “Milli Ağaçlandırma Seferberliği” kapsamında 2 bin 500 adet tüplü ıhlamur fidanı tahsis etti.

Bahçe Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğütalebi doğrultusunda Orman Genel Müdürlüğünce fidan dağıtıldı.

Osmaniye’de ıhlamur yetiştiriciliğini teşvik etmek, yeni çeşitlerin yaygınlaştırılması, tıbbi ve aromatik bitki kapasitemizin artırılması, orman köylülerinin gelir artışının sağlanması, ıhlamur ve ıhlamur balı ihtiyaçlarının yerli imkanlarla sağlanması, yeni çeşitlerin yaygınlaştırılması amaçlarına yönelik ıhlamur fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Bahçe İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu konuyla ilgili Orman Genel Müdürlüğünden talep edilen 2.500 adet tüplü Gümüşi Ihlamur Fidanlarının Seydişehir Orman Fidanlığından getirilerek Bahçe ilçesi merkez köylerine dağıtımı yapıldığını belirtti.

Müftüoğlu, çiftçilere dağıtılan ıhlamur ağacının çiçeği, yaprağı ve kerestesi çok değerli olduğunu, kilogram fiyatı da altınla eş değer ekonomik getirisi olan özel bir bitki olduğunu sözlerine ekledi. Haber Merkezi

Bu haber 1706 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Afet farkındalık eğitimleri devam ediyor

Afet farkındalık eğitimleri devam ediyor Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personellerine yönelik Af...

Düziçi’nde 60 yıllık cami genişletiliyor

Düziçi’nde 60 yıllık cami genişletiliyor Osmaniye'nin Düziçi ilçesindeki 60 yıllık İrfanlı Camisi'ni genişletme çalışmaları başlatıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU