Sokak hayvanı besleme duygusu yaşadılar - Akdeniz Gazetesi
Sokak hayvanı besleme duygusu yaşadılar

Sokak hayvanı besleme duygusu yaşadılar

Tarih 09Aralık2019, 09:31 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye-sanal gerçeklik ile sokak hayvanı besleme duygusunu yaşadılar
Sanal gerçeklik ile sokak hayvanı besleme duygusunu yaşadılar.

Osmaniye-sanal gerçeklik ile sokak hayvanı besleme duygusunu yaşadılar
Sanal gerçeklik ile sokak hayvanı besleme duygusunu yaşadılar.
Osmaniye'de, 'Sokak Hayvanlarını Besleme Etkinliğine katılamayan bedensel engelli bireyler, sanal gerçeklik gözlüğüyle bu duyguyu yaşama fırsatı buldu.
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilciliği tarafından düzenlenen proje kapsamında, kentin farklı noktalarında yapılan sokak hayvanlarını besleme faaliyetleri, 360 derece çekim yapabilen kamera ile kayıt altına alındı.
Daha sonra bu görüntüler, hayvan besleme etkinliğini yapmak isteyen fakat bedensel engelinden dolayı yapamayan bireylere, sanal gerçeklik gözlüğü ile izletilerek bu duyguyu yaşamaları sağlandı.
7 Ocak Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı MuttalipAtun, bedensel engelli insanların sokak hayvanlarına yaklaşmasının çok kolay olmadığını, özellikle çevresel faktörlerden kaldırım ve benzeri işgallerin kendilerini engellediğini söyledi. Yapılan çalışma ile hayali de olsa bir mutluluk yaşadıklarını kaydeden Altun, Sanal gerçeklik gözlüğü ile sokak hayvanını beslediğimiz görüyoruz. İyice yaklaşabiliyoruz. Sokak hayvanlarının bilinenin aksine zarar vermediğini görüyoruz. Çok güzel bir teknoloji. Bazı ihtiyaçlara ulaşamayan biz engellilerin hayali de olsa yaşanılmasını sağlayan bu teknolojinin desteklenip çoğalarak diğer arkadaşlarımızın da ulaşılması sanal olsa da hayatımızı güzelleştirir diye konuştu.
Bedensel engelli Hatice Sırtlayan ise özellikle kızının soka hayvanlarını çok sevdiğini kaydederek, Evimizin etrafına mama bırakıyoruz. Ekrandan bakmak çok farklı oldu. Bir sokak hayvanına hiç bu kadar yaklaşamamıştım. Biraz ürperdim dedi.
HAYTAP İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala ise bir hayvan severin rutin olarak yapmış olduğu hayvan besleme etkinliğini yapmak isteyen fakat bedensel engelinden dolayı yapamayanlar için 360 derece çekim yapabilen bir kamera ile kayıt yaparak engelliler haftasında gösteri yaptıklarını ifade etti. Haber merkezi


Bu haber 125 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yer fıstığının pek çok derde deva

Yer fıstığının pek çok derde deva Türkiye'nin en önemli yer fıstığı üretim ve pazarlama merkezi Osmaniye’de ekilen tescilli ürünümüz Osmaniye Fıs...

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı Osmaniye’de sağ arka bacağı iki yerinden kırık olan sokak kedisi tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU