Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Kültür, spor, sanat şenliği düzenlendi

Kültür, spor, sanat şenliği düzenlendi

Tarih 09Aralık2019, 09:31 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Engel-Siz Gelecek Kulübü tarafından 3. Engelliler Kültür, Spor ve Sanat Şenliği düzenlendi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Engel-Siz Gelecek Kulübü tarafından 3. Engelliler Kültür, Spor ve Sanat Şenliği düzenlendi.

OKÜ spor salonunda yapılan şenlik, İstiklal Marşı’nın Üniversite öğrencilerinin işaret dili ile okunmasıyla başladı.
OKÜ Engel-Siz Gelecek Kulübü Başkanı Gülseren Arslan, yaptığı açıklamada, özel insanların toplumsal farkındalık düzeyinin artırılmasına katkı sağlamak için etkinlik düzenlendiğini belirtti.
Arslan, “Engellilerimizin sosyal yaşamda yer edinmeleri bu hayatın bir parçası olarak yaşamlarını devam ettirmeleri için hem birey hem de toplum olarak üzerimize düşenleri bizlerin debir potansiyel engelli adayı olduğu gerçeğini de göz ardı etmeden sorumluluklarımızı etkin bir şekilde yerine getirmeliyiz.” dedi.
 
Osmaniye Engeliler Platformu Başkanı Haydar Aktürk, şenliğin Üniversite tarafından yapılıyor olmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek şenliğin her yıl yapılmasından dolayı düzenleyici Engel-siz Kulübü’ne ve danışman hocalarına teşekkür etti.
 
OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ise “Önümüze çıkan her bir engelle teker teker uğraşarak bunları birer başarı hikâyesine dönüştürebiliriz. Biz OKÜ olarak Üniversitemiz Karacaoğlan Yerleşkesi’nde yaşam alanlarını, spor alanlarını, fakülte binalarımızı sadece engelli öğrencilerimiz değil engelli akademik ve idari personelimizin de yaşamını kolaylaştırıcı fiziki çalışmalar yaptık ve bunları da daha iyi hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesileyle şenliği düzenleyen Engel-siz Gelecek Kulübü’nü ve öğrencilerimizi, onlara destek veren değerli hocalarımızı tebrik ediyorum.” dedi.
 
Konuşmalardan sonra Osmaniye Tosyalı Özel Eğitim Okulu öğretmeni Ahmet Tekerek ve öğrencisi Gökhan Güzel Badminton karşılaşmasını, Osmaniye Tosyalı Özel Eğitim Okulu’ndan Alihan Gençyiğit, Ahmet Can Acanur, Mehmet Günsatçı, Mehmet Eroğlu, Ahmet Kepme ve Hanifi Dinçel halk oyunları gösterisini, Buse Bilgen ve Merdiye Yıldız masa tenisi mücadelesini sergilerken Osmaniye Sena Kayalı Özel Eğitim Okulu öğrencisi Sıla Bozdoğan öğretmeni Deniz Aslan eşliğinde ‘Leylam ve Karadır Kaşların’ eserlerini seslendirdi.
 
Daha sonra OKÜ Engel-siz Gelecek Kulübü, işitme engelliler için işaret dili ile şarkı okudu. Şenliğin son bölümünde ise Osmaniye Görme Engeliler Derneği ile Engel-siz Gelecek Kulübü öğrencileri Golbol mücadelesi ve 7 Ocak Bedensel Engelliler Basketbol takımı ile de basketbol karşılaşması oynadı.
 
Etkinliklerin sonunda katılımcılara Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Osmaniye Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Abdullah Mart, Osmaniye Meslek Yüksekokulu akademik personeli ile Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Haydar Aktürk, Osmaniye Zihinsel Engellileri Destekleme Derneği Başkanı Zahide Aktürk, Altınokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi Temsilcisi Necdet Yılmazer ve Üniversitemiz Çocuk Gelişimi Programı Bölüm Başkanı İmray Nur ve Öğretim Görevlisi Mehmet Işıker tarafından hediyeler takdim edildi.
 
Şenlik, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi. Haber Merkezi

 

Bu haber 60 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Hafif ticari araç devrildi: 4 yaralı

Hafif ticari araç devrildi: 4 yaralı Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün kullandığı hafif ticari aracın yoldan...

Yol ağında önemli mesafeler alındı

Yol ağında önemli mesafeler alındı AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Ceyhan –Çukurköprü,Çukurköprü-Kadirli bölünmüş yol yapım çalışma...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU