FEF satranç turnuvasına 44 sporcu katıldı - Akdeniz Gazetesi
FEF satranç turnuvasına 44 sporcu katıldı

FEF satranç turnuvasına 44 sporcu katıldı

Tarih 09Aralık2019, 09:30 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde (OKÜ) 2. Ödüllü Satranç Turnuvası ödül töreni FEF Satranç Salonunda düzenlendi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde (OKÜ) 2. Ödüllü Satranç Turnuvası ödül töreni FEF Satranç Salonunda düzenlendi.

OKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Satranç Salonu’nda düzenlenen turnuvaya 44 sporcu katıldı.

Turnuvanın OKÜ Satranç Kulübü ile Bilim ve Akıl Oyunları Kulübü tarafından organize edilen Türkiye Satranç Federasyonu Osmaniye İl Temsilciliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Osmaniye İl Müdürlüğü ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştiği belirtildi.

Turnuvada şampiyonluğu FEF Tarih Bölümü öğrencisi Cüneyt Ergüleç, ikinciliği İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Ferhat Yaşar, üçüncülüğü ise İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mehmet Ali Öğredik kazandı.

Ayrıca katılımcılar arasında en yüksek dereceyi elde eden kız öğrenciye verilen şampiyonluk ödülünü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğrencisi Semah Abdulsalam kazandı.

Ödül töreninde kısa bir konuşma da gerçekleştiren Prof. Dr. Eyyüp Tel, “Satranç oynamak genel zeka, kendi kendini kontrol ve analitik yeteneği arttırıyor. Satranç bir mücadele yönetimidir. Yönetim becerisidir. Yönetim sanatıdır. Bunun hiçbir zaman unutulmaması gerekiyor. Satranç Turnuvasının düzenlenmesinde bize en büyük desteği sağlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e, değerli hocalarımıza, katılım gösteren Üniversitemizin saygıdeğer akademik, idari personeli ile Üniversitemiz öğrencilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
Dereceye giren öğrencilere nakit ödül, kupa ve madalyalarını Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyyüp Tel takdim etti. Haber Merkezi


Bu haber 95 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yer fıstığının pek çok derde deva

Yer fıstığının pek çok derde deva Türkiye'nin en önemli yer fıstığı üretim ve pazarlama merkezi Osmaniye’de ekilen tescilli ürünümüz Osmaniye Fıs...

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı Osmaniye’de sağ arka bacağı iki yerinden kırık olan sokak kedisi tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU